“KKTC’Yİ GELECEĞE UBP TAŞIYACAK”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “vizyonu, misyonu ve kalkınma projeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha güzel bir geleceğe partisinin taşıyacağını” söyledi.
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “vizyonu, misyonu ve kalkınma projeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha güzel bir geleceğe partisinin taşıyacağını” söyledi.

UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkanı Tatar önceki gece Akdoğan’ı ziyaret etti.

Tatar’ın Akdoğan ziyaretinde Genel Sekreter Hasan Taçoy, Gazimağusa İlçe Başkanı Olsan Oran ile bazı milletvekilleri de hazır bulundu.

Ersin Tatar, yaptığı konuşmada, “mevcut hükümet yüzünden ülkenin gidişatından memnun olan, olumlu bir şeyler başarılabileceğine inanan kalmadığını” savunarak, şunları ileri sürdü:

“Hükümet istediği kadar konuşsun, halk kararını vermiş bu hükümeti kafasında bitirmiştir. Dolayısı ile bunu anlamaları lazımdır. Türkiye ile ekonomik ve mali protokolü çok elzem olmasına rağmen bir türlü imzalayamamak hükümetin sorunudur. Aralarında ciddi görüş ayrılıkları ve uyumsuzluklar var ama yokmuş gibi izlenim yaratmaya çalışıyorlar. Halbuki gerçekler ortadadır. Ne Kıbrıs konusunda ne de ekonomide ne yapılacağı noktasında ülkenin yararına ortak bir yol izleyebilecek durumda değildirler.”

UBP Genel Başkanı Tatar, ülkenin biraz gayret, doğru projeler ve kararlı adımlarla yeni bir kalkınma hamlesi içine girmesinin mümkün olduğunu söyleyerek, vizyonu, misyonu ve kalkınma projeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha güzel bir geleceğe partisinin taşıyacağını belirtti.

“MAAŞ ÖDEMEYİ BAŞARI SAYIYORLAR”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, ülkede her sektörde ciddi sıkıntılar yaşandığını, hükümetin sadece maaş ödemelerini başarı saydığını savundu.
UBP’den yapılan açıklamaya göre, katıldığı televizyon programında ülke gündemini değerlendiren UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek önerilerde bulundu.

Tatar, “maaşların borçlanarak ödendiğini” söyleyerek, “Maaşları ödemeyi başarı olarak gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

İhalelerin açılmamasıyla özel sektörün sıkıntıya girdiğini kaydeden Tatar, ekonominin küçüldüğünü, süratle gerçekleri görerek adım atılması gerektiğini söyledi.

Tatar; turizmde, yüksek öğretimde ciddi düşüşler yaşandığını belirterek, “Turizmde teşvik ödemeleri yapılamıyor, yüzde 30’lara varan daralma var, önümüzdeki dönemde ödeme yapılacak mı bilinmiyor. Turizmde planlama yok. Turizmciler 2020 yılının pazarlamasının başlaması gerektiğini kaydediyor. Ciddi sıkıntılar mevcut. Aynı düşüş yüksek öğretimde de var” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 67 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER