“KÖTÜ VE BAŞARISIZ BİR PERFORMANS”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dörtlü koalisyonun hiçbir ödevini yapmadığını ve Eğitim Bakanlığı’nın hükümet edilen süre sonunda kötü ve başarısız bir performans ortaya koyduğunu öne sürdü.
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dörtlü koalisyonun hiçbir ödevini yapmadığını ve Eğitim Bakanlığı’nın hükümet edilen süre sonunda kötü ve başarısız bir performans ortaya koyduğunu öne sürdü.

Sendika Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i, özellikle 2030 hedefleri diye büyük bir takım konuşmalar yapıp mevcut yapıda okul ihtiyacını bile karşılamaktan aciz bir durum yaratmakla eleştirdi.

BAKANLIK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

Görevde kaldıkları süre boyunca hükümetin programına yazdığı hedeflerin çok gerisinde kaldığını ileri süren KTÖS, Milli Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak dörtlü koalisyonun hükümet programında yer alan eğitimle ilgili hedeflerini değerlendirdi.

Basın açıklamasının okunması öncesinde KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, açıklama
yaptı.

ELCİL: “ÖZYİĞİT KÜÇÜK SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞMAK YERİNE BÜYÜK
RÜYALARLA GÜNÜ GEÇİRDİ”

Elcil, 10 Haziran tarihinde eğitimle ilgili genel bir değerlendirme yapacaklarını kaydetti ve özelde Eğitim Bakanlığı, genelde de hükümetin eğitimle ilgili ciddi bir adım atmadığını kaydetti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in eğitimin içinden gelen ve eğitimin sorunlarını bilen bir şahsiyet olmasın rağmen, çok tutuk davranarak gerekli adımları atmadığını ileri süren Elcil, “Ütopik bir takım davranışlar ve ayakları yere basmayan yaklaşımlarla küçük sorunları çözmeye çalışmak yerine büyük rüyalarla günü geçirmiştir” dedi.

Elcil, Eğitim Bakanlığı’nın yetkileri zamanında almadığı için sene ortasında terfi sınavlarının yapıldığını, okulların boşaldığını, yerlerine öğretmenler alınmadığını, alınan öğretmenlerin ise angarya çalıştırıldığını da iddia etti. Geçen hafta itibarıyla hükümetin değişme durumu söz konusu olduğu için öğretmenlerin şimdi de görevden durdurulduklarını, bunun tamamen usulsüzlük olduğunu ve takipçisi olacaklarını kaydetti.
Bu haber 111 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER