“DESTEK ARAYANLARI ÇAĞIRIYORUM”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ALO 1191 Bağımlılık Danışma ve Destek Hattı bugün düzenlenen törenle açıldı.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ALO 1191 Bağımlılık Danışma ve Destek Hattı bugün düzenlenen törenle açıldı.

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele gününde açılan hat 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Hat, telefon veya internet üzerinden görüntüsüz görüşme, canlı mesajlaşma yolu ile hizmet, bağımlı bireye danışmanlık, madde veya bağımlılıklar konusunda bilgilendirme ve farkındalık kazandırma, acil durumlarda gerekli yerlere yönlendirme, ihtiyaca göre çözüm aranması ve destek hizmetlerinin sağlanması, tedavi için bilgilendirme, cesaretlendirme veya yönlendirme hizmetleri sunacak.

Başbakan Ersin Tatar’ın da katılarak konuşma yaptığı açılış etkinliğinde Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve bürokratlar hazır bulundu.

Başbakan Ersin Tatar etkinlikte yaptığı konuşmada böyle bir anlamlı günde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyet ifade etti.

Devletin böyle gerekli bir adım atmasının önemine işaret eden Tatar, merkezde görev yapacak psikologlara teşekkür etti.

Bu merkezin açılmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Tatar imkanlar çerçevesinde yapılan bu gibi adımları artırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Başbakan Tatar, bağımlılık konusunda sıkıntı yaşayanları, destek arayanları hattı aramaya davet etti.

Devletin uyuşturucuyla mücadele konusunda değişik alanlarda faaliyet yürüttüğüne değinen Tatar bu konuda polis örgütüne de büyük görev düştüğünü dile getirdi.
Konuşmaların ardından merkezin açılışı yapıldı ve kokteyl verildi.
Bu haber 103 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER