“İÇ POLİTİKAYA ALET OLMAYACAĞIZ”

KTTO Türkiye–KKTC Ticaret Odası Formu I. Ekonomi Konferansı’nda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya protokol konuşmalarında yer verilmemesi hakkında basın bildirisi yaynladı.
KTTO Türkiye–KKTC Ticaret Odası Formu I. Ekonomi Konferansı’nda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya protokol konuşmalarında yer verilmemesi hakkında basın bildirisi yaynladı. Bildiride şöyle denildi: “TC-KKTC Ticaret Odası Formu 1. Ekonomik Konferansı çalışmalarında herhangi bir makamı ama özellikle de Cumhurbaşkanlığını yok sayma veya bu makamlara saygısızlık etme amacı güdülmüş olması söz konusu değildir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, iç politikaya alet olmayacak kadar deneyimli ve kurumsal bir kurumdur. Organizasyon çalışmalarını birlikte sürdürdüğümüz paydaşlarımızdan da bu anlamı taşıyacak herhangi bir istek veya telkin gelmemiştir.

Bu bağlamda, TC-KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomik Konferansı çalışmalarını politize etme girişimleri bizleri derinden üzmüştür. Özellikle Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada ifade edilen ithamları hak etmediğimizi değerlendiriyoruz.
Kıbrıs Türk halkı, ciddi tehditler ve ağır ekonomik sorunlarla karşı karşıyadır. Bu tehdit ve sorunların üstesinden gelebilmek için birlik ve beraberliğimize özen göstermemiz, siyasal yarışmaları demokratik kurallar içinde sürdürebilmemiz gerekmektedir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, toplumsal birliğe gerekli özeni göstermek ve iç siyasete ilişkin konulara mesafeli duruşunu korumak kararlılığındadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurur; 5-6 Temmuz 2019 tarihlerindeki çalışmalardaki bütün katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederiz.”
Bu haber 95 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER