“HEDEF, KAYIT DIŞILIĞI ÖNLEMEK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, afla kayıt dışılığı ortadan kaldırmayı planladıklarını söyleyerek, amaçlarının para kazanmak değil, kayıt altına almak olduğunu söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, afla kayıt dışılığı ortadan kaldırmayı planladıklarını söyleyerek, amaçlarının para kazanmak değil, kayıt altına almak olduğunu söyledi.

Sucuoğlu, “Bir asgari ücretle bu işlemi yapacağız. Muhaceretle birlikte çıkacak bu af. Önemli olan af çıkartmak değil, kaynağı nasıl kuruturuz onu çözmek” dedi.

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, katıldığı bir televizyon programda Sucuoğlu, göreve geldiği günden bu yana atılan ve atılacak adımları paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

Kayıt dışı yaşam rakamlarını ortaya koyan Sucuoğlu, kayıt dışı mücadele yöntemlerini anlatarak, af gündemini paylaştı.

“AMACIMIZ PARA KAZANMAK DEĞİL, KAYIT ALTINA ALMAK”

Kayıt dışılığın bir insanlık durumu olduğuna dikkat çeken Sucuoğlu, resmi rakamların yüzde 20.44’e ulaştığını, gayri resmi rakamlarla bunun yüzde 30’ların üzerine çıktığını ifade etti.

Sucuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geldiğimiz gün, hafif bir çalışma anlamında bulduğumuz af vardı, bunu sonlandırdık. Afla kayıt dışılığı ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Amacımız para kazanmak değil, kayıt altına almak. Bir asgari ücretle bu işlemi yapacağız. Muhaceretle birlikte çıkacak bu af. Önemli olan af çıkartmak değil, kaynağı nasıl kuruturuz onu çözmek”

Bu haber 127 defa okunmuştur
  • kayıtdışılık ali arslan - 11.07.2019 amaç gerçekten kayıt dışılığı önlemek ise facebook daki ``kıbrıs`` ile başlayan alım-satım hesaplarını kontrol etsinler. sadece buralardan vergi alsalar türkiyeye değil muhtaç olmak üste para bile kalır ama nerdee.. çok laf az içraat.. dostlar alışverişte görsün.. kim çıkıp da klimanın altından denetim yapacak işe gelmeyen müdür-müsteşar mı yoksa ``bir işçiği vardı da halletsin gelecek`` olan memur mu....

:

:

:

:

DİĞER HABERLER