Bu kez çizmeyi kim aştı!

Akan su değil “kan” mış! Bu söylemler Sayın Akıncı’nın, bazılarının dediği gibi masumane bir bakış açısıyla “gafı” değildir.

Akan su değil “kan” mış!
Bu söylemler Sayın Akıncı’nın, bazılarının dediği gibi masumane bir bakış açısıyla “gafı” değildir.
Sayın Akıncı, bu söylemleri gayet bilinçli, bilerek ve adeta birilerine mesaj göndermek için yapıyor. Yani anlayacağınız gaf, maf değil.
Zaman çok değişti, o köprünün altından çok sular aktı.
Sayın Akıncı, generale hitaben, “çizmeyi aştın” demesiyle meşhur olmuş, sanki “şehir efsanesi” gibi hala onun mirasını yemekle meşgul.
Ancak bu kez sanıyorum çizmeyi aşan Sayın Akıncı oldu.
Bakın ne dedi Sayın Akıncı;
'1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır.'
Ülkeden çok sayıda kınama geldi Sayın Akıncı’ya, öyle ki tatile rastlayan bu talihsiz açıklamaların devamı bugün tüm gün sürecek.
Başbakan ve UBP Genel başkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı yazdıklarından dolayı kınadığını ve aklı selime davet ettiğini söyleyerek “bu yazdıkları asla Kıbrıs Türkü’nün görüşlerini yansıtmıyor” dedi.
Sayın Tatar bu konu ile ilgili olarak bugün UBP Parti Meclisi’ni toplayacağını açıkladı.
Türkiye’den de Sayın Akıncı’nın açıklamalarına sert yanıtlar geldi.
Türkiye Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, bakın ne dedi Akıncı’nın yazdıklarına;
“Akıncı’nın cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı açıklama tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır. Bu talihsiz açıklamanın Kıbrıs Türkü'nün görüşünü yansıtmadığına inanıyorum. Ülkemizin yürüttüğü haklı mücadeleyi hiçe sayan bu yaklaşım, kalpleri her zaman Türkiye ile atan Kıbrıs Türk halkının vicdanında mahkum olacaktır.'
Yukarıda belirttiğim gibi, Sayın Akıncı bu sözleri gayet bilinçli ve düşünerek söyledi zira söyledikleri ideolojisi ile orantılı.
Bundan 4,5 yıl evvel Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez Sayın Akıncı ilk nevruz’unu İskele’de kutladı. Hem de terör örgütü sempatizanlarıyla birlikte halay çekti onlarla.
Bu olay hikaye, mikaye değil, açın you tube, yazın “Akıncı nevruz İskele” çıkacak birkaç görüntü, izleyin bakın Sayın Akıncı, terör örgütü sempatizanlarının ellerinde terör örgütünü simgeleyen bayrakları ile aynı halay içerisinde bir güzel halay çeker.
Oysa bir gün önce Türkiye’de pkk’nın saldırısı olmuş insanlar şehit düşmüş, Türkiye yas tutarken, Akıncı halay çekerdi. Hem de güle oynaya.
Dediğim gibi, Sayın Akıncı gizlendiği “barış, kardeşlik” kavramları arkasında ne yazık ki, Türkiye’ye ye karşı açık tavır alıyor.
Türkiye’nin güneyinde, Suriye’den aşağılık terör örgütü her gün gönderdiği roket ve havan mermileriyle masum insanların ölümüne neden olurken sus pus olan Akıncı, Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak adına “Barış Pınarı” adını verdiği harekata yönelik “akan su değil kan” diyor ve hatta daha da ileri giderek, Kıbrıs’ta katliamlara neden olan aşağılık Yunan ve Rum katillere karşı meşru müdafa hakkı olan “Kıbrıs Barış Harekatı’na” da adeta “kan savaşı” diyerek sataşmayı ihmal etmiyor.
Dedim ya, önümüzde yaklaşık beş ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimi olacak ve Akıncı yüzde doksan aday.
Ha kime mi oynuyor Sayın Akıncı?
Akıncı CTP oylarına oynuyor, yine CTP’ye güveniyor, aday çıkarır ama beni destekler diye düşünüyor Sayın Akıncı.
Heyhat!
Sayın Akıncı, yazdığı o facebook mesajı ile resmen kendi ayağına kurşun sıkmış oldu, bir yerde yıllar önce dediği gibi çizmeyi aşan bu kez Sayın Akıncı oldu…

Bu haber 3866 defa okunmuştur

:

:

:

: