Referansınız yoksa hiç konuşmayın.

Artık şaşırmıyoruz ama bizleri aptal yerine koymalarını da içimize sindirmemizi kimse beklemesin bizden.
Artık şaşırmıyoruz ama bizleri aptal yerine koymalarını da içimize sindirmemizi kimse beklemesin bizden.
Dile kolay tamı tamına 460 gün boyunca 4’lü koalisyon ile iktidarın başında Başbakan olarak bulunan Tufan Erhürman vardı.
Yani icranın başındaki kişi.
Ve bu süre zarfında Sayın Erhürman,sürekli bahsettiği yatırım ihtiyaçları ile ilgili kendisi hiçbir adım atmazken, muhalefette olduğu bugünlerde aklına geleni söylemekten geri durmaması sadece bana mı samimiyetsiz geliyor?
Malum geride bıraktığımız hafta gençlerin sosyal medya üzerinden örgütlediği “ Yol Yoksa Seyrüsefer de Yok” eylemine
Sayın Erhürman’ın konu eylem ile ilgili olarak yaptığı destek açıklaması her ne kadar da ana muhalefetten destek olarak lanse edilse de asıl olan CTP’nin nezdinde Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın bunu Cumhurbaşkanı adaylığına yönelik bir çaba olduğu izlenimini yansıtması sanırım kimsenin gözünden kaçmadı.
Elbette bu bir siyasetçi için kaygı duyulması gereken bir yaklaşım.
Zira zamanıyla bu ülkede Başbakan olmuş, 460 küsür gün ülkeyi yönetmiş bu süre zarfında 4 kez aynı kalemlere zam yapmış bir hükümetin Başbakanı idi kendisi.
Dolayısıyla dönemin Başbakanı olarak 460 gün boyunca bu anlamda gözle görülür,elle tutulur bir icraatı olmayan birisinin şimdi kalkıp “Yol Yoksa Seyrüsefer de Yok” eylemine destek verdiğini söylemesi, haliyle eylemin maksadı ile örtüşmeyen bir durumu ortaya çıkarttı.
Ve başta önümüzdeki günlerde yapılması planan eylemin koordinasyonunu üstlenen gençler olmak üzere, kamuoyundan da ters yönde tepki almasına sebep oldu.
Buradan şu sonucu çıkarabilir miyiz?
Kişi siyaseten de olsa bir şeylere destek olurken, veyahut bir şeylerin arkasında duracağını söylerken, geçmişine yönelik bu anlamda emsal oluşturan referanslara ihtiyaç duyar.
Ki bugün bunu savunuyorsunuz ama dün yaptıklarınıza baktığımız zaman bu sizin samimiyetinizi sorgulatıyor denmesin.
Haliyle bu referansı ortaya koyamayan siyasetçiler bence hiç konuşmamamalı.
Hatta söyleyip de tam tersini yaptıkları için seçmeninden özür dileyip ya yeni fırsat talep etmeli, ya da çantayı alıp evine dönmelidir.
Bunun aksi hiçbir şey yaşanmamışcasına davranıp nasıl olsa yine seçilirim öngörüsüyle hareket edenlerin tarihte geldikleri yer emsallerle bellidir.Şu artık çok açık ki Kuzey Kıbrıs’ta muhalefet partileri kayıp. Bir çok alanda hukuk dışı uygulamalara rağmen topluma bunları anlatan yok. Herkes ucuz siyasetim peşinde birbirine bayda atma derdinde.
Dolayısıyla günübirlik koşullara göre ortaya çıkıp, sonra da üç maymunu oynamak ise muhalefet
Vazgeçin bu işten,kapıya kiliti vurun ve en iyi hangi işi yapabiliyorsanız oraya gidin..

Bu haber 759 defa okunmuştur

:

:

:

: