Coplar Anastasiadis’in statükosunu korudu

Rum Yönetimi kendince bir vesile yaratarak Güney Kuzey arası 4 geçiş noktasını gidiş/gelişlere kapattı.

Rum Yönetimi kendince bir vesile yaratarak Güney Kuzey arası 4 geçiş noktasını gidiş/gelişlere kapattı.
Sebep?
Bulaşıcı hastalıklar.
Corona virüsü diye tanımlanan salgın hastalık gerekçe olarak gösterildi.
Oysa bu sadece bir mazeret olarak görünüyor.
Gerçek bir neden gibi de durmuyor.
Adanın Kuzey ve Güney tarafında kapıların Rum Yönetimince gerçeklerden yoksun gerekçeler öne sürülerek kapatılması protestolara da neden oluyor.
Nitekim hiç bir meşru gerekçeye dayanmayan dört geçiş kapısının kapatılması kararına karşı yapılan son eylemde, eylemcilere yönelik, orantısız güç kullanıldı. Evrensel değerler ve İnsan Hakları ilkesine aykırı müdahalenin kabul edilmesi elbette mümkün değildir.
Bu müdahale sırasında birçok arkadaşımız yaralandı.
Söz konusu müdahale de yaralanan ve zarar gören insanlarımız oldu.
Bu kabul edilemez tavrı sürdüren Rum Yönetiminin belli ki ajandasında başka hesaplar var. Zira bu tavır halihazırda devam eden Kıbrıs’ta sürdürülebilir bir çözüm çabalarına yönelik katkı sağlamadığı aşikardır.
Velhasıl geride bıraktığımız Cumartesi Kıbrıs Cumhuriyeti statükosunu korumak için ülkenin en demokrat,en çağdaş,barışsever ve ilerici insanlarına acımasızca saldırdı.
Ötekileştirmeye çanak tuttu.
Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bu faşist ve saldırgan tavrı ve diktiği barikatlar elbette günü geldiği zaman yıkılacak.
Dünya’da insan aklının reddettiği hiçbir yasak hayat bulmamıştır. Düşmanlıktan nemalanan hiçbir iktidar da ayakta kalmamıştır.
Örnek mi?
İşte Berlin duvarları.
Hani nerede?
Yıkıldı.
Kıbrıs’ı bölen ve bölünmesi için büyük çaba harcayan hiçbir düşüncenin ve girişimin de başarıya ulaşması halklara rağmen mümkün değildir.
Bunu herkes yaşayarak görecektir elbette.
Dolayısıyla Cumartesi havaya kalkan coplar da insanların üzerine sıkılan biber gazları da aslında Rum Yönetimi liderinin ve onun gibi düşünenlerin statükosunu korumaya yöneliktir..
Ha, bu şekilde daha nereye kadar korurlar bilmiyorum ama bildiğim tek şey Kıbrıs halklarının bu Ada üzerinde tesis etmeye çalıştığı bütünlüğe, dostluk ve barışa bu vakitten sonra kimsenin engel olamayacağıdır.Bu haber 806 defa okunmuştur

:

:

:

: