El yıkamayı hatırlatan uygulama çıktı

El yıkamayı unutuyorum derdine son geliyor. Mobil cihazlar için el yıkamayı hatırlatan uygulama geliştirildi. Uygulamayla birlikte corona virüsün yayılmasını önlemek amaçlanıyor.
El yıkamayı unutuyorum derdine son geliyor. Mobil cihazlar için el yıkamayı hatırlatan uygulama geliştirildi. Uygulamayla birlikte corona virüsün yayılmasını önlemek amaçlanıyor.

Virüsten uzak kalmak için elleri sık sık yıkamak ve temiz tutmak gerekiyor. Çünkü virüs el, göz ve ağız gibi yerlerden kişiye geçiyor. Bu nedenle kalabalık ortamlardan bulunduktan sonra elleri temizlemek gerekiyor.


El yıkamayı hatırlatan uygulama indirilebilir
Bir süredir virüsten korunmak için el yıkamanın önemi konuşuluyor. Hem yazılı hem görsel medyada konu sürekli gündeme getirilerek, insanların bu konuda daha duyarlı olması amaçlanıyor. Kişilerin hem kendisini hem de yakınlarını koruması için temizliğe önem vermesi gerekiyor.
En basit yöntemlerden biri de elleri bol sabun ve su ile yıkamak . Bunun için de bildiler yayınlanıyor. El yıkamanın nasıl ve ne kadar süre olduğu da önemle vurgulanıyor.

Bu nedenle AppStore ‘da yayınlanan bir uygulama, günün belli saatleri ve belli aralıklarında telefonunuza bildirim gönderiyor. Belirtilen süre içinde bildirimi ulaştıran uygulama, 20 saniye yıkama kuralını da hatırlatıyor. Ayrıca uygulama içine 20 ‘den geriye sayan bir sayaç da bulunuyor. Kullanıcıların bu sayacın zamanı saydığı süre boyunca elini yıkaması hedefleniyor.

Bu uygulamanın sadece iPhone kullanılabilir olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Android cihazlar için de bazı uygulamalar Play Store üzerinde yayınlanmış durumda.

Öte yandan, el yıkama sırasında su israfının önüne de geçilmesi gerekiyor. 20 saniyelik, eli sabunlama aşamasında, suyun boşa akmaması gelecek için önem taşıyor.
Bu haber 1879 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER