Savaş büyük

Dünya koronavirüsü ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Tarihsel olarak ilk önce Çin de çıkan RNA virüsüdür . O yüzden hayvansal kaynaklı olduğunu söyleyen bilim adamları mevcut .
Dünya koronavirüsü ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Tarihsel olarak ilk önce Çin de çıkan RNA virüsüdür . O yüzden hayvansal kaynaklı olduğunu söyleyen bilim adamları mevcut .

Lakin bu virüsün ilk gününden bu güne kadar ben virüsün hem ekonomik hem de siyasi sonuçlar dan dolayı bugün bu virüsle karşı karşıya insanlık .

Çin de wuhan da ortaya çıkan virüs orada zirve yi gördükten sonra bugün virüs konusunda pozitif vakaların ortadan kalkması ile wuhan da virüs bir den ortadan kalktı. Bugün özellikle Avrupa virüsle Başbaşa kaldı .

İtalya da 6 bin kişi şimdiye kadar hayatını kaybetti .
Spor müsabakaları ertelendi
Olimpiyat oyunları 1 yıl ertelendi.
Ligler iptal oldu .

Konserler iptal edildi.
Sanatsal faaliyetler son buldu .

Otobüslere insanlar binmeye korkuyor .
Bir çok ülke de karantina ve te sokağa çıkma yasağı mevcut .
İngiltere olayın vahametini yeni anladı ki , sokağa çıkma yasağı kararı aldı .

Dünya genelinde 15 bin kayıp var. Her gün rakamlar gittikçe yükseliyor.

Halk kendini evinde izole etmiş durumda .

İtalya bütün üretimlerini durdurdu.

Dünya ülkeleri bu virüs geçtikten sonra büyük ekonomik kayıplarının hesaplarını yapmaya başlayacaklar. Hem de sağlık bakımından ciddi kayıplar mevcut.
Biraz geri gidelim 2016 da ABD de ortaya çıkan bir virüs vardı 8.000 civarında kayıp vardı . Bu kadar etkili ve ses getirmedi . Bu virüs hem etkili hem de beraberinde büyük ses getirdi . Korkuyu topluma saldılar . Çin de dünyaya ölüm anlarını servis ettiler . Bunların hepsinin kasıtlı yapıldığını düşünüyor . Ülkeler sağlığın yanında ekonomik olarak da vuruldu. Dolar 2018 den bu yana Türkiye de 6.60 o gördü. Avrupa da borsalara bakın, kayıplar büyük . Dünya ekonomisi büyük resesyona girmiş durumda .

Bu virüs çıkmadan önce 2016-2017 de ABD de çekilen filmden bahsetmiştim . Salgın adlı filmi bir izleyin derim. Bugün yaşananlar ile birebir aynı ! Bu da tesadüf mü ? Hayır . O zaman birileri düğmeye bastı. Yeni dünya düzeni kurulması İçin dünya bir sürece itildi . Belki de bu virüs son olmayacak ! O yüzden size 2019 yılında 2020 yılının dünya İçin sancılı geçeceğini büyük kayıpların olacağını yazmıştım . Yanılmadık. Lakin bir virüs bütün dünya ülkelerine diz çöktürdü . Şaşırtıcı bu. Karantina da olan 60 milyonluk wuhan kenti bugün itibari ile karantinadan çıkıyor .

Neden şimdi çıktı ? Avrupa da virüsün tam zirve yaptığı dönemde neden Çin de sona geldi ? Bunları biraz sorgulayalım . Sorgulamadan doğmatik bilgiler gibi olanlara inanmak bizi hayatın sürecinde yanıltabilir . Bu virüsün oluşması ve etkileşimi her bakımdan ilginç . Bilim adamlarının bile hem fikir olmadığı bu konuda bizim kalkıp sağlık bakımından yorum yapmamız doğru değil . Lakin kronolojik gelişmelere ve jeostratejik ve jeopolitik bakımdan da gelişmeleri ele almamız gerekmektedir .

Dünya eski dünya değil! Savaşlar silahla olmuyor . 2. Dünya savaşında atım bombası atılan Japonya bugün ne durumda ? Kimler kalkındırdı. Belki de bugün Çin e diz çöktürenler, anlaşmaya vardıktan sonra bugünden itibaren Çin i ayağa kaldıracaklar .
2018 de yazdığım yazılarımda Rothschild ailesi ve ABD derin devleti arasında yaşanan gerilimden bahseden kaç tane yazım vardı . Bir dönüp bakın . ABD derin devleti ile aile arasında ki güç çekişmelerine bakın .

Huwai yi hedefine alan firmaya büyük darbe vuran güç , bugün başka arayışlarda .

Boeing Uçaklaarının düşürülmesi peşine zararlar...

Yeni Zelanda da cami de katliam

Avrupa da olaylar

Fransa da sarı yelekliler

Hepsini 2019 da yaşadık .

2020 de olacaklar 2019 dan o yüzden belliydi .

Hepsini bekleyip göreceğiz . Zaman herşeyin cevabını bize gösterecek .

Bu haber 1473 defa okunmuştur

:

:

:

: