LONDRA’DA ÖLEN TÜRK SAYISI 10’A YÜKSELDİ

İngiltere’nin başkenti Londra’da koronavirüsten ölen Türk sayısı 10 oldu. Melik Ejder Ülkümen, Ahmet Raşit, Kamil Ahmet, Şengül Besim ve Yıldıray Faik virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Can kaybının önümüzdeki günlerde hızla artmasından korkuluyor.
Mihrişah Safa

İngiltere’nin başkenti Londra’da koronavirüsten ölen Türk sayısı 10 oldu. Melik Ejder Ülkümen, Ahmet Raşit, Kamil Ahmet, Şengül Besim ve Yıldıray Faik virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Can kaybının önümüzdeki günlerde hızla artmasından korkuluyor.

Mart başından bu yana hızla yayılan coronavirus salgınında ölen Türklerin de sayısı artıyor. Son bilgilere göre on gün içinde Covid-19’dan ölen Türkçe konuşan toplum üyesi 10 kişi hayatını yitirdi.

Londra’nın kuzeyindekiBarnet Hastanesi’nde pazartesi akşamı vefat eden iki çocuk babasıMelik Ejder Ülkümen’in şeker hastalığı bulunduğu belirtildi. 20 yıldır Londra’da yaşayan Ülkümen’in, Southgate bölgesinde ikâmet ettiği, eşi ve çocuklarının evlerinde karantina altına alındığı kaydedildi. Melik Ejder Ülkümen’in akrabası Murat Alma, aile fertlerinin yemek ve içeceklerini kapı önüne bıraktıklarını söyledi. Koronavirüs nedeniyle günlük hayattaki alışkanlıkların değiştirilmesi gerektiğini belirten Alma, şunları söyledi: “Koronavirüse karşı dikkatli olmalıyız. Ev ziyaretlerinde, derneklerde, kahvelerde, market ve berber dükkanlarında selamlaşma, sarılma ve öpüşme gibi rutin olarak yapılan alışkanlıklar şimdi ölüme götürüyor. Bir düğün veya nişana gidildiğinde kapıda en az 10 kişinin elini sıkıp, sarılıp, öpüşüyorsun. Giderken de yine en az 10 kişiyle kucaklaşıp, öpüşüyorsun. Bunun sevgiyle ilgisi yok. Öteden beri sağlık kurallarına aykırı. Ayrıca eniştemizin naaşı ceset torbası içinde verilecek. Torba içindeki cesetin eniştemize ait olduğunu nederen bilelim? Belki de bir başka kişinin cesedi ile karıştırıldı. Bu gibi nedenlerden dolayı hastaneleri şeffaflığa davet edip, ölen kişinin ceset torbasına konulurken çekilmiş fotoğraflar vermesini istiyoruz.”

Londra’da uzun yıllardır yaşayan Kıbrıs Solu’nun öncü isimlerinden 87 yaşındaki Kamil Ahmet de hayatını kaybetti. Göğüs iltihabı nedeniyle tedavi altında tutulan Ahmet, dün sabah saat 10.00 sıralarınhda yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz yıl kanser teşhisi konan ve koronavirüsten yaşamını yitiren 62 yaşındaki Kıbrıslı Türk Yıldıray Faik’in ailesi ise şu açıklamayı yaptı: “St Bartholomew’s Hastanesi’nde bypass ameliyatı olmuştu. Başarılı geçen ameliyattan 6 gün sonra korona virüs teşhisi konuldu. Pazartesi günü sabah saatlerinde de yaşamını yitirdi. Ancak otopsi raporu cumartesi günü verilecek.” Londra’da geçen hafta da koronavirüsten dört Türk yaşamını yitirmişti.
Bu haber 1352 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER