Sorumlu Devlet adamına ihtiyacımız var..

Hepimiz izliyoruz, görüyoruz,okuyoruz,

Hepimiz izliyoruz, görüyoruz,okuyoruz,
Bugün içinde bulunduğumuz durum vesilesiyle gelişmiş olsun az gelişmiş olsun birçok devlet, halkları bu salgını ciddiye alsın diye çırpınıyorlar, biz de ise tam aksi.
Başta Başbakan Ersin Tatar olmak üzere hükümet tedbiri elden bırakacak diye ödümüz kopuyor. Ve haliyle endişe içindeyiz.
Her yerde devletler, bizde ise toplum sürekli teyakkuz halindeyiz aman yanlış bir karar almasınlar diye..
Peki neden bu böyle?
Çok güncel bir örnekle devam edeyim.
Başbakan Ersin Tatar: 'Bunu artık söyleyebilirim...Salgın noktasında değiliz...' diyor.
Hem de Dünya bu salgınla inim inim inlerken.
Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı: 'Virüs vakalarında düşüş olması salgın zayıflıyor anlamına gelmez...' diyor.
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez: “Hepimiz kazanmazsak, hepimiz kaybederiz.” diyor.
Velhasıl Dünyayı kasıp kavuran COVİD-19 yayılmaya devam ederken Bizim değerli yöneticilerimiz bilinçli bir şekilde normale dönüyoruz algısı yaratarak insanların hayatı pahasına politik hesaplar yapıyorlar..
Aklı sıra ekonominin çarklarını normalleştirecekler.
Oysa bugün global bir sorun haline gelmiş, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “salgın hastalık” bülteni ile yayınlanmış bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Dolayısıyla bizde vaka yok, ya da azdır diye kapımızdaki tehlike bitmiş gitmiş değil.
Bugün bu illet virüs Dünyada etkisiz hale getirilmediği ya da etki alanı daraltılmadığı sürece hiçbirimiz Dünyadan ayrı olarak yaşantılarımıza devam edemeyiz.
Bugün Amerika ve Avrupa’da cesetler yollardan toplanıyor.Hemen yanı başımızda Türkiye’de her gün 75-80 aralığında insan yaşamını yitirirken binlerce yeni vaka ortaya çıkıyor. Adamızın Güney yarısında hergün en az bir ölüm ve 30-40 aralığında yeni vakalar ortaya çıkıyor…
TAK Ajansının aktardığı haberlerde “Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 70 bini aştı. 'Worldometer' internet sitesindeki bilgiye göre, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 70 bin 328'e, vaka sayısı ise 1 milyon 284 bin 805'e ulaştı. Kovid-19 yüzünden bugüne kadar en fazla can kaybı 15 bin 887 kişinin hayatını kaybettiği İtalya'da yaşandı. Bu ülkeyi 13 bin 55 can kaybıyla İspanya, 9 bin 620 ile ABD, 8 bin 78 ile Fransa, 4 bin 934 ile İngiltere ve 3 bin 603 ile İran takip etti.”
Son 24 saatte ise Fransa'da 833, İtalya'da 636, İngiltere'de 439 kişi Türkiye’de 75 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Almanya Başbakanı Merkel, yeni tip coronavirus (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği’nin (AB) kuruluşundan bu yan en büyük sınavla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.
Bütün bunları dikkate almadan biz başarılıyız bu virüsü bitirdik şöyle yaptık,böyle ettik noktasına gelmek tek kelimeyle aptallıktır.
Dolayısıyla herkes aklını başına alsın.Zira kimsenin küçük siyasi hesaplarına alet edilemeyecek kadar hayati önem arz eden bir tehlikeyle karşı karşıyayız.


Bu haber 1139 defa okunmuştur

:

:

:

: