Alınan ve alınmayan kararlar…

Dünkü Star Kıbrıs Gazetesinin manşeti “rezalet” idi. Gerçekten de artık tuhaf şeyler olmaya başladı. Alınmayan kararları alınmış gibi söylemek, olmayan şeyleri olmuş gibi söylemek bir alışkanlık haline geldi.
Dünkü Star Kıbrıs Gazetesinin manşeti “rezalet” idi. Gerçekten de artık tuhaf şeyler olmaya başladı. Alınmayan kararları alınmış gibi söylemek, olmayan şeyleri olmuş gibi söylemek bir alışkanlık haline geldi.

Dün Başbakan Ersin Tatar bir gazeteye verdiği demeçte artık yabancıların 4 daire birden satın alabildiklerini ve yine yabancılara dükkan satışı yapılabildiğini açıkladı.
Dün Star Kıbrıs’ın ulaştığı kaynaklar ise henüz bu kararın uygulamaya girmediğini hatta bu durum ile ilgili henüz resmi bir kararın üretilmediği yönünde.

Hükümet biran önce bu konuda artık daha sağlam açıklamalar yapmalı. Aksi halde halkın güvenini kaybetmeye devam edecekler.Özel sektör ölsün mü?
Star Kıbrıs Gazetesi yerin kulağı köşesi. Ben sürekli bir okurunuzum. KIBTEK ile ilgili şikâyetim var. Özel sektörü hiç düşünmüyorlar.

KIBTEK’in açıkladığı 1 Haziran- 31 Ekim tarihleri arasında uygulayacağı tarife şöyle;
09.00-18.00 arası tüketim 1.29 TL
18.00-23.00 arası tüketim 0.98 TL
23.00- 09.00 arası tüketim 0.65 TL
Yani Türkçe meali: Elektrik tüketimini gündüz saatlerinde 09.00-18.00 saatleri arasında tüketen Üretim sektörü, Sanayici, Restoran ve dahası...

Siz hala hazırda tükettiğiniz o yüksek ücretlere 30 kuruş daha ekleyin bakayım diyorlar.Kim diyor bunu “Yerli üretim Yerli tüketim” diyen başbakan ve hükümeti.
Kim diyor bunu daha dün “üreticilerimizle GURUR duyduğunu, her alanda üretim” vesaire diyen Ekonomi bakanımız.

Üreticinin yanında Jeneriklik pozlar vermekle, Afili sözler söylemekle olmaz bu işler. Özel sektöre vereceğiniz 1500 TL için bizleri dilenci ettiniz, vereceğiniz 3 kuruş için 30 kere kapınızda süründürdünüz.

Hala daha alamayan 100’lerce insan var. KGF destekli kredi almaya çalışmak şu anda İMF den para almaktan daha zor.

Kafamıza Vura Vura öğrettiniz; bu Ülkede Üretim olmaz. Üretimi bitirdiniz ağalar. Devlet dairelerinde bize de yer açın.


Bu haber 318 defa okunmuştur

:

:

:

: