Dürüst gazetecilik asla suç değildir

Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı sürecinde, İskele Kalecik’te İsrail bağlantılı şirketlerin adeta oyuncağı haline getirilen İçişleri Bakanlığı, ne yazık ki büyük bir günaha battı.

Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı sürecinde, İskele Kalecik’te İsrail bağlantılı şirketlerin adeta oyuncağı haline getirilen İçişleri Bakanlığı, ne yazık ki büyük bir günaha battı.

Ancak gerek Başbakan Ersin Tatar, gerek Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, gerekse bölgede birçok sivil toplum kuruluşu bu yanlışın önünde durdular.

Bir yıl süren emirname sürecinin ardından Başbakan Tatar’ın da ifadesiyle yaşanan adaletsizlikler yüzünden “rant planı” eleştirileriyle imar planı yürürlüğe konmadı.
Elbette bu süreçte medyanın ancak en başta da Star Kıbrıs ve Ada TV’nin önemli bir etkisi oldu. Yaptığımız dürüst ve objektif yayınlar nedeniyle büyük mağduriyetler yaşayan İskele halkının sesi olduk.

Ancak ne olduysa ondan sonra oldu.

Dürüst gazeteciliği suç sayan bir yaklaşımla aylardır mücadele eden Star Kıbrıs ve Ada TV’yi kapatma girişimlerinin de içinde olduğu bir yığın komployla karşı karşıya kaldık.

Son olarak Safa Grup’un yapmak istediği 200 milyon Sterlin’lik yatırımı dahi engellemeye çalışan Sayın Özersay ve Sayın Baybars’a soruyoruz.
Amaç bu millete hizmet etmek, istihdam yaratan işadamına destek vermek midir? Yoksa ne olduğu anlaşılamayan İsrailli şirketler ilişkisiyle Star Kıbrıs ve Ada TV’yi yok etmek midir?

Ali Özmen Safa kimdir?

Ali Özmen Safa, başta İngiltere olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde bir ömür yatırım yapmış, kazandığı her kuruşu ülkesine getirmiş bir işadamıdır…
Ali Özmen Safa, TMT’ye büyük hizmetler vermiş babası İsmail Safa ile 12-13 yaşlarında köy köy dolaşıp silah dağıtmış bir vatanseverdir…

Sizi İsrailli şirketlerle dost olup, bu ülkenin evladı Ali Özmen Safa’ya düşman eden motivasyon nedir?

Onu bilmiyoruz.

Ancak şunu açıkça biliyoruz ve söylüyoruz. Gazetecilik suç değildir. Bizler burada tam da iki sayın bakan, gazeteciliğin ruhunu ve ahlakını yok etmeye çalışırken, mesleğin etik değerlerini savunuyoruz.

Vatandaş İskele’de adalet peşinde koşarken, bizler de gazeteciler olarak onların sesi, gözü, kulağı olmak için çabalıyoruz…

Bu yayınların etkisiyle intikam peşinde koşan Sayın Özersay ve Sayın Baybars, ne yazık ki yasaları ayaklar altına almakta bir sakınca görmüyor.

Safa Grup’un yatırımlarıyla ilgili Bakanlar Kurulu’na gelen tüm izinleri veto eden Özersay ve Baybars’ın “Israr ederseniz hükümeti dahi bozarız. Ali Özmen Safa ile ilgili hiçbir yatırıma asla izin vermeyiz” tehdidi, intikam hisleriyle devleti yönetmeye çalışanların geldiği son noktayı bize gösteriyor.

Anayasa ve yasalar karşısında suç teşkil eden tüm bu tutumlar karşısında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Sayın Başbakan Ersin Tatar’ın da hükümeti korumak adına üç maymunu oynadığını üzülerek görmekteyiz.

Peygamber efendimizin de dediği gibi “haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.”
Star Kıbrıs ve Ada TV bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her kim olursa olsun bütün dilsiz şeytanlarla mücadele edecektir. Bizden söylemesi…
Bu haber 9349 defa okunmuştur

:

:

:

: