Bu halk sizi de mahalleye gönderir

Devletimize, bayrağımıza daha doğrusu bizi biz yapan değerlerin üzerine titreyen insanlar adına bu hükümetin başı Sayın Başbakan Ersin Tatar’a soruyoruz.

Devletimize, bayrağımıza daha doğrusu bizi biz yapan değerlerin üzerine titreyen insanlar adına bu hükümetin başı Sayın Başbakan Ersin Tatar’a soruyoruz.
KKTC böyle yönelilirse muz cumhuriyeti olmaz mı?
Kıbrıs Türkü’ne adalet tanımayan, anayasayı ve yasaları ayaklar altına alan, basın özgürlüğünü hiçe sayan intikamcı yönetim anlayışına boyun eğen bir Başbakan, ileride cumhurbaşkanı olursa bu halkın hakkını hukukunu Rumlara karşı nasıl koruyacak?
Star Kıbrıs ve Ada TV’yi Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi imar planında yaptığı yayınlar nedeniyle cezalandırmak isteyen HP’li Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın Safa Grup’un 200 milyon Sterlinlik yatırımlarına geçit vermemesi karşısında nasıl gözlerinizi kapatırsınız?
İki bakanın keyfi kararlarına seyirci kalan Başbakan Tatar, sin de gulle geçsin taktiğiyle durumu geçiştiremez.
Sayın Tatar, bu hükümetin yaptıklarından da yapmadıklarından da sorumludur.
Kendi halkına adaleti sağlayamayan bir lider, yarın Cumhurbaşkanlığı seçiminde karşımıza çıkıp ne diyecek?
Sayın Tatar, söyleyin bize…
Rumlardan adaleti de bu zihniyetle mi isteyeceksiniz?
Hafta başından bu yana dilimiz döndüğünce anlatmak istedik. Star Kıbrıs’ın manşetinde günlerce derdimizi Türkçe anlattık…. Olmadı son bir umut bugün Çince bile anlamayı denedik…
Artık yeter Sayın Tatar.
Size güvenen insanları, Kıbrıs Türkü’nü, derin bir hayal kırıklığına uğrattınız...
Bu ülke için taş üstüne taş koyan yatırımcıyı küstürdünüz…
Hükümet ortağınızla girdiğiniz Cumhubaşkanlığı yarışından olsa gerek, suçu ortaklarınıza atıp durumu sin de gulle geçsin taktiğiyle kurtarmaya çalıştınız.
Ancak artık mızrak çuvala sığmıyor. Gerçekler apaçık ortadadır.
Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’a Kıbrıs Türk halkı adına soruyoruz?
KKTC böyle yönetilirse muz cumhuriyeti olmaz mı?
Bu ülkenin, bu devletin anahtarını üzerinde tutan sorumluluk makamındaki siyasiler olarak şapkanınızı önünüze koyup düşünmenizi tavsiye ediyoruz.
Kıbrıs Türk halkının istediği liderliği gösteremeyeceksiniz, bu halk size de “Haydi mahalleye” demesini bilir. Bizden söylemesi…

Bu haber 9323 defa okunmuştur

:

:

:

: