İŞTE NOTERDEN TASDİKLİ DELİL

18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş, kara para davasında kendisini savunan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri’nin kendisine yazdığı taahhütnameyi ortaya çıkardı.
18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş, kara para davasında kendisini savunan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri’nin kendisine yazdığı taahhütnameyi ortaya çıkardı.

1.5 MİLYON ARACIN ÜSTÜNE Mİ YATILDI

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri’nin menfaati doğrultusunda yargıya müdahale ettiği iddiaları yeni bir boyut kazandı. Kara para davasından tutuklanan Hakan Güneş’in ortaya çıkardığı belgelere göre, Bakan Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri, 19 Haziran 2019 tarihinde avukatlık ücretine mahsuben 1.5 milyonluk aracı devralıyor. 47 bin Sterlin tutan avukatlık ücreti bir ay içinde ödendiği taktirde geri devretmeyi de taahhüt ediyor.

42 BİNLİK ÖDEME DEKONTU

Paranın 42 binini Halk Bank makbuzuyla ödediğini belgeleyen Hakan Güneş, kalan parayı da elden ödediğini ancak Emre Kadri’nin 1.5 milyonluk aracı geri vermediğini öne sürüyor. İddialara göre ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Güneş’in konuşmasından çekinen Bakan Baybars’ın, zanlının cezaevinde kalması için her şeyi yaptığı ileri sürüldü.

İSTİNAF GERİ ÇEKİLİYOR

Hakan Güneş, 18 aylık cezanın dokuzuncu ayında şartlı tahliyeye hak kazanmasına rağmen, bu yöndeki talep Baybars’ın baskısıyla önlendiği de iddialar arasında. Hakan Güneş, kumpasa uğradığını belirtirken, “Avukat Emre Kadri’nin suçu kabul etmesi için kendisine telkinde bulunduğunu, bunu yaparsa yargılandığı diğer davayı da geri çektireceğini söylediğini' iddia ediyor. İstinafa gidiliyor. Ancak bu yüzden istinaf geri çekiliyor.

SORULAR CEVAPSIZ KALDI

Star Kıbrıs, günlerdir manşete taşıdığı iddialarla ilgili şu soruların yanıtını hala alamadı: Kara para aklama nedeniyle emare alınıp bloke edilen 1.5 milyonluk malın devri Sayın Baybars’ın avukat kocasına nasıl yapıldı? Bu devir konusunda polis soruşturması var mı? Varsa niye ileriye gitmiyor? Aynı suçtan kaynaklanan iki dava varsaydı, niye iki dava birleştirilerek bitirilmedi de biri bitirilerek diğeri askıda bırakıldı. Acaba bilinçli mi yapıldı, yoksa bu bir avukat hatası mı?

Bu haber 1539 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER