LİMANDA KORONA ŞÜPHESİ ASILSIZ ÇIKTI

Sağlık Bakanı Pilli, ülkeye gemiyle gelen bir şahsın PCR test sonucunun pozitif çıktığını, söz konusu şahsın gemiye pozitif bir şekilde bindiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Pilli, ülkeye gemiyle gelen bir şahsın PCR test sonucunun pozitif çıktığını, söz konusu şahsın gemiye pozitif bir şekilde bindiğini ifade etti.

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, yerinden yaptığı konuşmasında, “aldığımız duyumlara göre Türkiye’den; test sonucu pozitif olan bir kişi ülkemize geldi” dedi.

“Bu süreç aynı şekilde mi devam edecek, test sonucu pozitif olsa bile ülkeye girebilecek mi?” diye soran Denktaş, “Kendisi pozitif, çocuğu ise negatif. Bu önlemleri Türkiye ile konuşmalıyız. Pozitif vaka varsa, hiçbir şekilde uçağa ya da gemiye konmaması gerek” şeklinde konuştu.

Ardından kürsüye çıkan Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ise söz konusu iddiayı doğruladı.
Dün sabah gemiyle ülkeye gelen 1 yolcunun, PCR test sonucu pozitif olmasına rağmen gemiye bindiğini ve ülkeye geldiğini kaydeden Pilli, “Gemiye nasıl girdiğini bilmiyoruz. Kendisi pozitif olduğunu söyledi. Test sonucu da pozitif çıktı” dedi.
Pilli ayrıca, söz konusu kişinin yanında çocuğunu da getirdiğini, çocuğunun test sonucunun negatif çıktığını belirtti.

Bakan Pilli, temaslıların tümünün karantinaya alındığını kaydederek, liman çalışanlarının tümüne test yapılacağını ifade etti.

'YENİDEN YAPILAN PCR TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI'

Sağlık Bakanı Pilli, ülkeye gemiyle gelen ve Covid-19 test sonucunun pozitif olduğu iddia edilen şahsa PCR testi yapıldığını ve sonucun negatif çıktığını ifade etti.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda kürsüye çıkarak, ülkeye gemiyle Türkiye'den gelen ve test sonucu pozitif çıktığı iddia edilen şahsa ve çocuğuna PCR testi yapıldığını ve sonucun negaitf çıktığını duyurdu.

Söz konusu şahsın 'pozitif olduğu' yönünde ifadede bulunduğunu belirten Pilli, açıklamasının çarptırıldığını söyledi.

Pilli, Türkiye'den gelen kişinin yüksek ateş şikayetiyle karantinaya alındığını, yapılan PCR test sonucunun negatif çıktığını belirtti.
Bu haber 742 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER