LEDRA PALACE KAPISI YAYA GEÇİŞLERİNE AÇILIYOR

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, yarından itibaren Ledra Palace geçiş kapısının yayalara açılacağını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, yarından itibaren Ledra Palace geçiş kapısının yayalara açılacağını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, hükümet olarak yapmış olduğukları değerlendirme sonucunda 22 Haziran’dan bu yana sadece diplomatların geçişine imkan sağladıkları Ledra Palace geçiş kapısını yarın itibariyle, şimdilik sabah 08:00 akşam 20:00 saatleri arasında önceden olduğu gibi bireylerin yaya geçişlerine de açtıklarını bildirdi.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özersay, daha önce açıklamış oldukları geçiş kurallarını hatırlatarak, burada da geçerli olacağını vurguladı.

İŞTE O KURALLAR:

Genel anlamda kara kapılarından geçişe dair kurallar aşağıdaki şekilde uygulanacaktır:

--A grubu ülkelerden gelen yolcular, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, açık olan tüm kara sınır kapılarını kullanabilecektir.

--B grubu ülkelerden gelen yolcuların, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, ikinci teste tabi tutulacakları Metehan Kara Sınır Kapısını kullanmaları gerekmektedir.

--C grubu ülkelerden gelen yolcuların, ülkemize girişte (72 saat geçerli) sonucu negatif PCR testi sunmaları halinde, 14 günlük zorunlu karantina süresini geçirecekleri merkezlere götürülmek üzere Metehan Kara Sınır Kapısını kullanmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'
Bu haber 1327 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER