BAYBARS’IN KOCASINA 10 KRİTİK SORU

18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş, İçişleri Bakanı Ayşegül Ayşegül Baybars’ın Avukat kocası Emre Kadri’ye Star Kıbrıs aracılığıyla sordu…
18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş, İçişleri Bakanı Ayşegül Ayşegül Baybars’ın Avukat kocası Emre Kadri’ye Star Kıbrıs aracılığıyla sordu…

1. Bana verdiğin, 19.6.2019 tarihli ve Noter Tasdikli taahhütnamenden de anlaşılacağı gibi, ben, sana, otomobilimi, Avukat ücretine mahsuben devir alman ve
1 ay içinde 47,000. Sterlini size ödemem halinde, otomobilimi geri devretmen için yetki verip, senin talebin üzerine boş devir forması imzalamadım mı?

2. Sen, bana 19.6.2019 tarihinde Noter tasdikli “Avukat ücretine mahsuben otomobilimi devir aldığın ve 1 ay içinde 47,000. Sterlin ödediğim takdirde geri devretmeyi taahhüt etmedin mi?

3. Benim otomobilimi hangi yetkiyle bir araba galerisine sattın? Satın aldığını iddia ettiğin araba galerisinin ismi nedir? Nerede faaliyet göstermektedir? Kaç paraya sattın?

4. Benim otomobilimin 19.6.2019 tarihindeki değerinin 110,000.- 120,000.Sterlin olduğu hususunda mutabık kalmadık mı?

5. Ben, senin talebin üzerine birlikte çalıştığınızı söylediğiniz bir kişiye dövizciden ( ismi icabı halinde açıklanır) 35,000. Sterlin alarak borçlarımı ödemesi için yetki vermedim mi? Dövizciden benim adıma alınan 35,000. Sterlin ile ödediğini iddia ettiğin borçlarım benim paramla ödenmedi mi?

6. Benden, yetkiyi otomobilimi size geri almak şartıyla devretmem için yetki verdiğim halde otomobilimin adınıza kaydolmadığını iddia etmektesiniz. Satın aldığını iddia ettiğiniz otomobil galerisi, benim otomobilimi nasıl ve kimden ne hakka dayanarak satın aldı? Benim mal sahibi olduğum otomobilimi benimle anlaşmadan satın aldığına göre bu anlaşma nasıl geçerli olur? Satın almış olduğu benim otomobilimi kendi adına veya üçüncü bir kişi adına nasıl devir yapabilecek?

7. Benim otomobilimi yetkin dışı satıp borçlarımı ödediğini iddia ettiğine göre. Benim halen size 47,000. Sterlin Avukatlık ücreti borcum mu var? O halde sizi defalarca aradığım halde, niye telefonlarıma cevap verip Avukatlık ücretinizi talep etmiyorsunuz?

8. “ Söz konusu aracın ilgili zamanlarda tedbirli olduğu ve/veya bloke olduğu ve/veya emare olduğu iddialarının tümü yalandır” iddiasında bulunuyorsunuz. Lefkoşa Kaza Mahkemesinin 15.4.2019 tarihinde tüm paralarıma ve mallarıma, dolayısıyla otomobilim için de tedbir kararı koyduğunu, bana siz söylemediniz mi? Bana, kara para aklama ile ilgili olarak 2’nci bir davanın gelebileceğini ve bu davayı geri çektireceğinizi siz taahhüt etmediniz mi? Bu taahhüdünüz uyarınca, bana suçumu kabul etmem için 25.6.2019 tarihinde tavsiyede bulunup suçumu kabul ettirmediniz mi?

9. Avukatlık masraflarıyla ilgili iddialarımın yalan ve uydurma olduğunu iddia etmektesiniz. Siz, bana, bedava mı hizmet verdiniz ? Size hiç mi ödeme yapmadım? Yoksa halen size Avukatlık ücreti borcum mu var? Niye halen talep etmiyorsunuz?

10. Benim, kara para davasında Avukatlığımı yapmadığınızı iddia ettiniz. Ancak, bana polis tarafından 4.12.2019 tarihinde dava okunduğu zaman benim Avukatım siz değil miydiniz? Hatta size bu davanın gelmeyeceği geri çekileceği yönündeki taahhüdünüzü hatırlattığım zaman, bana “ merak etme şartlı tahliyeyi engellemez ben her şeyi hallettim “ diyen yine siz değil miydiniz?
Bu haber 1085 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER