“TÜM TAŞIMACILIĞI DURDURURUZ”

Başbakanlık önüne siyah çelenk bırakan Kar-İş, “Hükümete yapacağımız bu son uyardır. KKTC’de tüm taşımacılığı durduracağımızı ve eylemlilik sürecini yeniden başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verdi.
Başbakanlık önüne siyah çelenk bırakan Kar-İş, “Hükümete yapacağımız bu son uyardır. KKTC’de tüm taşımacılığı durduracağımızı ve eylemlilik sürecini yeniden başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz” ifadelerine yer verdi.

Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş), Başbakanlık önüne siyah çelenk bıraktı. Artık bıçağın kemiğe dayandığını belirten Kar-İş hükümete son uyarılarını yaparak, entrika ve yalanlara karınlarının tok olduğunu vurguladı.

Kar-İş’ten yapılan açıklamada, “KKTC’de tüm taşımacılığı durduracağımızı ve eylemlilik sürecini yeniden başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kar-İş, şunları kaydetti:

“Hükümet edenlere son uyarı…

22 Haziran 2020 tarihinde açıklanmış olan ikinci paket hâlâ daha yürürlüğe girmiş değildir. Pakette basına açıklanan, fakat uygulamada ve hazırlanan genelgelerde farklılıklar bulunmaktadır.

Pandemi döneminden sonra hükümetin sektörlere yönelik plan ve ekonomik önlem almaması özel sektörü kendi kendilerine terk etmesi kabul edilebilir değildir.

Kar-İş olarak hükümet ve yetkili tüm bakan ve bakanlıklara yapmış olduğumuz tüm görüşmelerde ülkemizdeki toplu taşımacılığın içinde bulunduğu çıkmazı ve sektörümüzün desteklenmesi gerektiğini, bizlerin kamu hizmeti verdiğini defalarca anlattığımız hükümet ve yetkililerden; hâlâ bu gün oldu sektörümüze yönelik bir açılım yapılmamıştır.

Hükümet edenler şunu iyi bilmelidir ki özel sektör yok olursa ülke ekonomisinin çarkları da yok olur. Toplu taşımacılığı bu şartlarda sürdürülebilir olması mümkün değildir, yapılamaz, yapılmayacağını denedik ve gördük.

Hükümete soruyoruz; hâlâ devletten alacaklarımız olan öğrenci ödenekleri nerede, devlet destekli koşulsuz kredi nerede, kilometre başı destek nerede, bizlerin ve çalışanlarımızın sosyal haklarına yapılacak katkı nerede, küçük işletme sahiplerine yapacağınız 2 bin TL katkı nerede?

Artık bıçak kemiğe dayandı, hükümete yapacağımız bu son uyardır. Entrika ve yalanlara karnımız yok.

KKTC’de tüm taşımacılığı durduracağımızı ve eylemlilik sürecini yeniden başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz”
Bu haber 1299 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER