KRİZİN SORUMLUSU AYŞEGÜL BAYBARS

Gezici Araştırma Şirketi, 4 bin 630 kişiye “imar planında hükümet ortakları arasında yaşanan krizin sorumlusu kim” diye sordu. Halkın yarısı İçişleri Bakanı Baybars’ı işaret etti.
Gezici Araştırma Şirketi, 4 bin 630 kişiye “imar planında hükümet ortakları arasında yaşanan krizin sorumlusu kim” diye sordu. Halkın yarısı İçişleri Bakanı Baybars’ı işaret etti.


KRİZİN SORUMLUSU HP

Gezici Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Murat Gezici, “Araştırmaya katılanlar, imar planında hükümet ortakları arasında yaşanan krizin sorumlusu olarak yüzde 49.3 Ayşegül Baybars’ı sorumlu görüyor. Yüzde 12.3 de Kudret Özersay’ı işaret ediyor. Kısaca imar planında halk, HP’nin yanlış yaptığını söylüyor” dedi.

İKİNCİ TURDA İKİ İSİM

Gezici anketinde UBP adayı Başbakan Tatar ile Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ikinci tura kalacağı iddia edilirken, Tatar’ın oyları yüzde 43.4, Akıncı’nın oyu ise yüzde 42,1 olarak görülüyor. Yüzde 14.5 oranındaki kararsızlar dağıtıldığında Tatar yüzde 50.8 ile yarışı göğüslerken, Akıncı yüzde 49.2’de kalıyor.

TATAR’A ZARAR VERİYOR

Gezici, “Anketteki yüzde 2.5’lik hata payı da göze alındığında cumhurbaşkanlığı seçiminde 2.turun yapıldığı 18 Ekim’in en uzun gece olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Oylar tekrar tekrar sayılabilir. Sonuç çok küçük oy farkıyla belirlenebilir. Şu an ki hükümetle seçime gitmek Tatar’ın dezavantajı olur” dedi.

Gezici Araştırma Merkezi Direktörü Murat Gezici, Cumhurbaşkanlığı seçimi araştırma anketinin sonuçlarını ADA TV’de değerlendirdi. Anket sonuçlarına göre hükümetin eleştirilmesi konusundaki sorumlu parti; Halkın Partisi. Hükümetle yaşanılan krizlerin sebebi ise; İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars...


Gezici Araştırma Merkezi Direktörü Murat Gezici, KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi araştırma anketinin sonuçlarını ADA TV’de Cüneyt Oruç’a değerlendirdi.
Grafiklerin ve sonuçların paylaşıldığı Gündem Özel programında, Gezici Araştırma Merkezi Direktörü Murat Gezici, halkın ezici bir çoğunluğunun hükümetin, pandemi dönemini başarılı bir şekilde yönetmiş olduğunu düşündüğünü belirtti. Bu sonuca rağmen hükümetin sürekli eleştiriliyor olmasını ise şöyle değerlendirdi:

“Hükümet eleştirilirken HP eleştiriliyor, Kudret Özersay eleştiriliyor, Ayşegül Baybars eleştiriliyor. Halkın Partisinin itibarının ciddi anlamda toplum tarafından azaldığını görüyoruz. Baybars, HP’nin en güçlü en çok itibar gören bir milletvekili iken şu an toplumun ona karşı çok ciddi bir tepki verdiğini görüyoruz. Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi imar planında hükümet ortakları arasında çıkan krizde bu krizin sorumlusunun yapılan ankette yüzde 49,3 oy ile Ayşegül Baybars, yüzde 12,3 oy ile de Kudret Özersay olduğu halk tarafından belirlendi. Yani toplumun neredeyse yüzde 61-62’si sorumluyu HP olarak görüyor. Yani imar planının faturasını halk HP’den çıkarıyor. İmar planı konusunda halk, HP’nin yanlış yaptığını söylüyor.”

Bu haber 1558 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER