MEMLEKET ŞU AN YANGIN YERİ

CTP Genel Başkanı Erhürman, memleketin şu anda yangın yeri olduğunu ve kimilerinin bunun hala farkında olmadığını söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, milletvekillerinin memleket meselelerini konuşmayacaksa, milletvekilliği yapmasının ve siyasetin içinde olmasının bir anlamı olmadığını söyledi ve Cumhrubaşkanlığı’na aday olduğu için, sadece Cumhrubaşkanlığı’na yönelik konuşmanın kabul edebileceği bir şey olmadığını vurguladı.

CTP lideri Tufan Erhürman, BRT’de “18. Saat” programına konuk olarak, Pembe Paşaoğluları’nın sorularını yanıtladı. 

Gezici Araştırma Şirketi’nin siyasi araştırma raporunu değerlendiren Erhürman, anket sonuçlarının sahada gördükleri ile hiçbir şekilde örtüşmediğini söyledi.

“MEMLEKET ŞU AN YANGIN YERİ”

Memleketin şu anda yangın yeri olduğunu söyleyen Erhürman, kimilerinin bunun hala farkında ve ciddiyetinde olmadığını vurguladı. 

Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimini düşünerek, strateji yapanlardan olmadığını söyleyen Erhürman, “Her zaman gerçek meseleler ne ise onları konuştuk. Bunlar elbette Cumhurbaşkanlığı ile de ilgilidir. Çünkü buralarda liderlik yapmak gerekiyor. Şu anda saldım çayıra, Mevlam kayıra durumu ile karşı karşıyayız” dedi.

“RAKİPLERİM ÜZERİNDEN PRİM YAPMAM”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın kendisine doğrudan eleştiri yaptığını hiç görmediğini söyleyen CTP lideri Erhürman, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın çevresinden gelen eleştiriler olduğunu söyledi ve “İlerlerken ben her zaman önüme bakarım, arkama bakmam” dedi.
Erhürman ayrıca, “Bir seçim yarışında ben rakiplerim üzerinden prim yapmak derdinde olmam. Çünkü seçim yarışında olan herkesten beklediğim kendi yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmasıdır. Sayın Akıncı, yapıyor yapmıyor o kendisinin anlatacağı bir şeydir. Ama ben o görevde olsaydım, yürütmenin bir kanadı olmamdan hareketle yetkilerimi kullanır, diyalog yolunu hükümetle, Türkiye ile, Güney Kıbrıs ile, Brüksel ile de sonuna kadar zorlardım” dedi.
Bu haber 558 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER