Halkımızın sağlığı için seçimler Mayıs 2021’e ertelenmeli.

Her şeyin başı sağlık, belki de bu cümleyi gün içerisinde elli kez söyleriz. Sırf seçim için halkımızın sağlığını riske atmaya değer mi? Bu tabi ki benim düşüncem ki önceleri yazmıştım covit salgını ile yaşamayı öğrenmek durumundayız.

Her şeyin başı sağlık, belki de bu cümleyi gün içerisinde elli kez söyleriz. Sırf seçim için halkımızın sağlığını riske atmaya değer mi? Bu tabi ki benim düşüncem ki önceleri yazmıştım covit salgını ile yaşamayı öğrenmek durumundayız.
Maşallah on bir aday adayı CB seçimleri için başvurdu, bazıları gereksiz adaylar kimse kusura kalmasın. Beş yılı geçen bir süredir SN AKINCI CB olarak görevinin başında, yaşı 73 Allah kendisine sağlıklı uzun ömürler versin çocukları, torunları ve eşi ile huzurlu bir yaşam sürsün.
Sn AKINCI Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacı ile, zaman zaman benim de eleştirilerime konu olan açılımlar gerçekleştirdi. Akıncı tüm inancı ve samimiyeti ile halkı için barış içinde federal çözümü ön gördüğü bir anlaşma yapmak için çalıştı. Akıncı’nın çözümü başaramamasının tek nedeni Kıbrıs Rum tarafıdır, Rumlar ortak olacağımız bir anlaşma istememektedirler.
Bu salgından dolayı bu seçimler ertelenmelidir. Akıncı abi olarak ve yaşı gereği de aday olmayacağını pekala açıklayabilir ve hükümete dolayısı ile KKTC meclisine CB’LIĞI seçimlerinin 20121 Mayıs ayında yapılmasını önerebilir. Kendisi 6 yıl CB görevi yürütmüş olacak ki yakın zamanda bu salgının devam etmesinde dolayı bir müzakere süreci öngörmüyorum.
Belki de benim bu önerime kızacak olan çok kişi çıkacaktır.
Seçim kampanyası reklam paraları ile zenginleşenler hali ile karşı çıkacaktır, bazı koltukların riske gireceği kişiler de karşı çıkacaktır. Bizim derdimiz koltuk kavgası ve haksız zenginleşme merakı olanlar için değildir, derdimiz sağlık ve yine sağlıktır.
Kritik dönemlerde liderlik şart olur, belki de bu dönem o dönemdir.
Bu geziler ile 100 insanımız bulaş olsa, kısa sürede ülkemiz çok kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir, ön görülemeyen ciddi riskler barındırıyor bu Pandemi.
SN Akıncı aday olmayacağını açıklarsa, ki ben aday olmayacağını düşünenlerden oldum. Kıbrıs sorununa çözümü denedi, Rum tarafının isteksizliğinden dolayı başarılı olamadı ve o tarihe kazınan cümleyi sarf etti
” bu bizim neslin son denemesidir”
CB olarak Mayıs 2021’e kadar görevi yürütür. Diğer parti adayları olumlu bakar diye düşünürüm, çünkü süresi bitmiş bir CB’NININ görevi başında aday olarak seçime girmeyi kimse kabul etmez.
Ben düşüncemi okurlarım ile paylaştım, gereğini yapacak olanlar ülkeyi yönetenlerdir. Eğer bir risk olduğunu düşünmüyorlar ise sorun yoktur anacak halkımız ne düşünür bir de onu düşünmekte fayda vardır.
Bu haber 15462 defa okunmuştur

:

:

:

: