ERCAN’A GELİŞ DURDURULDU

Askeri, ambulans ve acil uçuşlar dışında Ercan Havalimanı’na yapılacak tüm uçuşlar dün gece yarısından geçerli olmak üzere 13 Eylül’e kadar durduruldu.
Askeri, ambulans ve acil uçuşlar dışında Ercan Havalimanı’na yapılacak tüm uçuşlar dün gece yarısından geçerli olmak üzere 13 Eylül’e kadar durduruldu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, karantina yerlerinde yaşanacak olan sıkıntılardan dolayı uçuşların kısıtlanmasının söz konusu olduğunu aktararak “Uçuş sayılarında, altıdan bire veya ikiye düşürülecektir” ifadelerini kullandı.
Ercan Havalimanı'nda, gelen yolcuların yaşadığı mağduriyete değinen Özersay, yolcuların otellere yerleştirilmesinde bazı sıkıntılar yaşandığını ve sistemin hala rayına oturmadığını aktardı.

Özersay, gelen yolculardan özür dileyerek, Girne’de yer alan karantina oteline doğru yola çıkıldığını belirtti.

'UÇUŞ SAYILARI AZALACAK'

Karantina otellerinin ve yurtlarının gelen yolcu fazlalığı olması sebebi ile karmaşa yaşanacağını aktaran Özersay, gelen yolcu sayısının kısıtlanacağını, durumun bu halde devam etmesi halinde ise uçuş sayıları 6’dan 1’e veya 2’ye düşürüleceğini vurguladı.

Salgının kontrolden çıkmasının sebebi olarak, uçuşlar hakkında, temaslıları bulma adına hızlı hareket etmezsek “salgın kontrolden çıkabilir” ifadelerini kullanarak “Salgın şu anda kontrolümüz dışında değildir, salgının kontrol altında olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“ÜLKE ŞU ANDA KAPANMA KONUMUNDA DEĞİL”

Alınması gereken birçok tedbirin ve önlemlerin alındığını ifade eden Özersay, “Vatandaşın kendi tedbirini kendi alması gerekiyor” diyerek ülkenin şu anda kapanma konumunda olmadığını belirtti.

UÇUŞLAR PAZAR GÜNÜNE KADAR DURDURULUYOR

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, dün gece yarısından itibaren 13 Eylül Pazar gününe kadar Ercan'a yapılacak uçuşların durdurulacağını açıkladı.

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, Ulaştırma Bakanlığı’nın emri üzerine bir NOTAM yayınladıklarını ve 13 Eylül Pazar gününe kadar Ercan'a uçuşların durdurulduğunu ifade etti.

Sofi, söz konusu kararın, dün gece yarısı saat 00.00’dan itibaren geçerli olacağını kaydetti.

Elde edilen bilgilere göre alınan karar, karantina merkezlerindeki doluluktan kaynaklanıyor.

Öte yandan Ercan'dan yurtdışına uçuşlar ise devam ediyor.
Bu haber 1317 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER