YENİ BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ

Propaganda döneminin resmi olarak başlamasının ardından ilk video Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş’tan geldi. Denktaş’ın propaganda videosunda kullandığı “yeni bir cumhuriyet” ifadeleri dikkat çekti.
Propaganda döneminin resmi olarak başlamasının ardından ilk video Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş’tan geldi. Denktaş’ın propaganda videosunda kullandığı “yeni bir cumhuriyet” ifadeleri dikkat çekti.

10 Ekim’e kadar sürecek propaganda döneminin ilk videosu, Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Dektaş’tan geldi.

'ALT YÖNETİM TANIMLAMASINDAN KURTULMALIYIZ'

Denktaş, söz konusu propaganda videosunda, KKTC devletinin haksız bir şekilde uluslararası toplumlar ve “bazı siyasetçilerimiz tarafından” alt yönetim olarak görüldüğünü belirterek, “Yeni bir cumhuriyet dönemine geçilmesi artık kaçınılmaz olmuştur, alt yönetim tanımlamasından kurtarmalıyız” ifadelerini kullandı.
Yeni bir cumhuriyetin, KKTC’nin ortadan kalkması anlamına gelmediğini belirten Denktaş, “aksine bulunduğu yerden daha da yukarılara yükseltmek demektir” dedi.

'YENİ BİR CUMHURİYET, YENİ BİR ANAYASA DEMEK'

Yeni bir Cumhuriyetin, aynı zamanda yeni bir Anayasa anlamına geldiğini vurgulayan Denktaş, propaganda videosundaki sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir örnek vermek gerekirse, Fransa, tarihinin 5. Cumhuriyet dönemini yaşamaktadır. Tarihsel değişimler ışığında Fransa, yine Fransa olmaya devam etmiştir.”

'BENİM BÖYLE BİR HAYALİM VAR...'

Yeni bir cumhuriyetin, yapılacak müzakerelerde masada sadece federasyon koşullarının görüşülmeyeceği anlamına geldiğini vurgulayan Denktaş, şöyle devam etti:

“Adadaki iki halkın da kendi devletlerini yöneterek birlikte yaşayacağımız yeni
koşulların yaratılması demektir.

Özel sektör çalışanının düşman görülmediği, kamu çalışanlarının koşullarına göz dikilmediği yeni bir toplumsal düzene geçiş demektir.

Yeni bir cumhuriyet, sadece maddiyatın değer bulduğu toplumsal koşulların yerine, insanı, doğayı ve tüm canlıların yaşam hakkını savunan moral değerlere sahip olunan bir geleceği inşa etmektir.

Yeni bir cumhuriyet, birbirini kırarak yarışmak yerine, dayanışmanın; kavgalar yerine uzlaşının; düşmanlık yerine kardeşliğin ikame edileceği bir ülke kurmaktır.
Benim böylesi bir hayalim var, bu yolda yürümeye karar verdim”

'YENİ ZAMANLAR, YENİ BİR CUMHURİYET ANLAMINI TAŞIYOR'

Denktaş, seçim sloganı olarak kullandığı “yeni zamanlar” ifadesinin, yeni bir cumhuriyet anlamını taşıdığını belirterek, “Gelin, yeni bir ülkeyi birlikte inşa edelim, Ne mutlu Kıbrıslı Türküm diyene” sözleriyle, propaganda videosunu sonlandırdı.
Bu haber 567 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER