YOĞUN BAKIMA KALKAN İLK HASTA

KTHES Başkanı Ali Özgöçmen, bir Covid-19 hastasının yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı.
KTHES Başkanı Ali Özgöçmen, bir Covid-19 hastasının yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı.

Koronavirüs (Covid-19) vakalarının artışta olmasıyla birlikte ilk yoğun bakım hastası dün çıktı. Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) Başkanı Ali Özgöçmen Kıbrıs Postası’na bir Covid-19 hastasının yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı.

KTHES Başkanı Özgöçmen, “Yoğun bakıma kaldırılan Covid-19 hastamızın durumu pek iç açıcı değil” ifadelerini kullandı.

“ŞAKA GİBİ! SAYIN BAKAN, AYLARDIR AKLIN NEREDEYDİ?”

Özgöçmen, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile Sağlık Bakanı Pilli’nin Meclis'te yaptığı 'hemşire istihdamına ihtiyaç var' açıklamasına cevap vererek “İnanmak çok güç, şaka gibi! Demezler mi sana Sayın Bakan aylardır aklın neredeydi?” dedi.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı (KTHES) Ali Özgöçmen, sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşma yapan Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi eleştirdi.

Sendika Başkanı Özgöçmen, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin, mevsimlik işçi ‘hemşire’ istihdamına yönelik yapılan eleştirilere “Hemşire alınımı yetersiz kaldı, hemşireye ihtiyaç var” sözlerine cevap verdi.

Özgöçmen, “Tüm imkânlar sana seferber edilmişken, Sayın Bakanım durum ivedidir, vakit kaybetmeden açalım bu münhali, halk sağlığı tehdit altındadır” dediğini ve yeni meslektaşlara ihtiyaç olduğunu söylediğini belirterek “Neyi beklediniz, neyi düşündünüz, aklınız neredeydi sayın bakan…” diye sordu.

Özgöçmen, Pilli’ye, “Bir de rica ediyorum, bakanlık hukukçuları Sayın Bakanı uyarsın lütfen, zira hem yasa dışı hareket ediyor hem de Mecliste kürsüden paylaşıyor...” ifadelerini kullandı.
Bu haber 605 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER