“İKİNCİ TURA KALACAĞIM GÖRÜLÜYOR”

Cumhurbaşkanı adayı ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, gerek anketlere gerekse sahaya göre seçimde ikinci tura kalacağının görüldüğünü söyledi ve oy oranının pandemi öncesine göre çok ciddi bir yükselişte olduğunu kaydetti. Erhürman, “İlk ikinin içindeyim” dedi.
Cumhurbaşkanı adayı ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, gerek anketlere gerekse sahaya göre seçimde ikinci tura kalacağının görüldüğünü söyledi ve oy oranının pandemi öncesine göre çok ciddi bir yükselişte olduğunu kaydetti. Erhürman, “İlk ikinin içindeyim” dedi.

Seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı’nın da eskisi gibi olmayacağını söyleyen Erhürman, “Ben olsam, yapılması gereken işler için liderlik ederdim. Bakanlarla, iş dünyasıyla, uzmanlarla, sağlıkçılarla, sendikalarla temasta olurdum Günün 24 saatini topluma liderlik için ayırırdım” diye konuştu.


Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, gerek anketlere gerekse sahaya göre seçimde ikinci tura kalacağının görüldüğünü söyledi ve oy oranının pandemi öncesine göre çok ciddi bir yükselişte olduğunu kaydetti.

Katıldığı bir programda konuşan Erhürman, ”İlk ikinin içindeyim” dedi.

Ülkede coronavirüsten önce de bir sağlık politikası olup olmadığının tartışmalı bir konu olduğunu söyleyen Erhürman, sağlık politikası, eğitim politikası, turizm politikası ve yüksek öğretim politikası gibi orta ve uzun vadeli projeler üretmenin bugünkü sistem içerisinde zor olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı’nın 5 yıllık görev süresinin bu işler için kullanılması gerektiğini ifade eden Erhürman, “Bu işler bir devlet politikası olacaksa, devletin birlik ve bütünlüğünü temsil eden Cumhurbaşkanı’nın, ilgili kurumlarla birlikte çalışarak, bir hükümet düşüp yerine yenisi gelse de o politikanın sürdürülebilirliğini sağlayacak liderlik etmesi gerekir” dedi.

“ÖNGÖRÜSÜZ BİR HÜKÜMET İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Kapalı kalınan dönemde hükümetin gerekli hazırlıkları yapmadığını savunan Erhürman, “Bu süreç ancak bu kadar kötü yönetilebilirdi. O yüzden ben artık ‘kötü yönetim’ demiyorum, ‘siz yönetmediniz bu süreci’ diyorum. O kadar öngörüsüz ve hiçbir şeyin farkında değildiler ki, daha 2 hafta önce Sayın Başbakan reklam olarak rakamları yayımladı. Öngörüsü olan ve uzmanlarla konuşan biri, o rakamların hızlı bir şekilde değişebileceğini öngörür ve en azından risk almazdı” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı’nın da eskisi gibi olmayacağını söyleyen Erhürman bir soruya cevap verirken şunları kaydetti:

“Ben Cumhurbaşkanı olsam, yapılması gereken işlerin yapılması için liderlik ederdim. Hükümetten bakanlarla, hükümetin kendisiyle, iş dünyası temsilcileriyle, uzmanlarla, sağlıkçılarla, çalışma hayatının temsilcisi olan sendikalarla, bilirkişilerle sürekli temasta olurdum ve hükümete yardımcı olurdum. Günün 24 saatini topluma liderlik etmek için ayırırdım. Başbakan olsaydım da 24 saatimi ayırırdım. Çünkü bu bizim için varoluşumuzu tehdit eden noktaya geldi artık. Kıbrıs Türk halkının ekonomik olarak, sağlık açısından, çocuklarının yetişmesi açısından, ekmeği aşı açısından varlığımızı tehdit ediyor.”

“ANKETLERDE İLK İKİNİN İÇİNDEYİZ”

Kendi yaptırdıkları anketlerden söz eden Erhürman, sonuçların memnuniyet verici olduğunu vurguladı. Pandemi öncesi ve sonrası arasında çok ciddi fark olduğunu anlatan Erhürman, “Şu an ilk ikinin içindeyiz. Sahada da bunu görüyoruz. Ankette gördüğümüzü, sahada da görüyoruz” dedi.

Korku üzerine siyaset yapılamayacağını da söyleyen Erhürman, seçim çalışmasının yapılabilecekler üzerine kurulması gerektiğini vurguladı.

Bu haber 573 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER