“MÜZAKERELER 2-3 YIL SÜREBİLİR”

CTP’li vekil Doğuş Derya, sürekli ifade edilen “sonuç odaklı, takvimli müzakereler” vurgusuna yönelik “bu sürenin ne kadar olabileceği” sorusunu Ada TV’de yanıtladı. Cüneyt Oruç’a konuşan Doğuş Derya, “Ön referandumdan sonra yapının hazırlanmasıyla birlikte bu somut olarak 2-3 yıl sürebilir” dedi.
CTP’li vekil Doğuş Derya, sürekli ifade edilen “sonuç odaklı, takvimli müzakereler” vurgusuna yönelik “bu sürenin ne kadar olabileceği” sorusunu Ada TV’de yanıtladı.
Cüneyt Oruç’a konuşan Doğuş Derya, “Ön referandumdan sonra yapının hazırlanmasıyla birlikte bu somut olarak 2-3 yıl sürebilir” dedi.


CTP’li vekil Doğuş Derya, düzenli olarak ifade edilen ‘sonuç odaklı, takvimli müzakereler’ vurgularına yönelik “bu sürenin ne kadar olabileceği” sorusunu yanıtladı.

Kıbrıs Müzakerelerinde “Sonuç odaklı ve takvimli’ derken ne kadar zaman öngörüyorsunuz?” sorusuna yönelik Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, bunun somut olarak 2-3 yıl olacağına dikkati çekti.

Ada TV’de ilgili soruya yanıtla Doğuş Derya, “Bunun hazırlığı iki üç yıl ister: İnsanlar mülkiyetle ilgili somut şeyler görmek isterler. Tazminatlara ilişkin başvurusu da olan Kıbrıslı Rumlar da somut bir şeyler görmek isterler elbette… Bunlarla ilgili sağlam hazırlık ister. Evet, bir 2-3 yıl ister” İfadelerini kullandı.
Bu haber 1335 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER