'Asla Yılmayın'

Kızılderililerin Hayat Kuralı:

Kızılderililerin Hayat Kuralı:

Kendi inancını başkalarına kabul ettirmeye çalışma.
Doğa bizim için değildir, bizim bir parçamızdır. Doğayı koru.
Kendini, kendi kendine araştır, keşfet. Başkalarının senin yolunu senin için belirlemelerine izin verme. Kendini kendi kendine araştır keşfet. Kendini araştıran insan içinde taşıdığı cevheri keşfeder, hiç kimse ile ve boş şeylerle uğraşmaz. Ömür neki Bir kelebeğin ömrü kadar.

2020 yi yaşıyoruz ve görüyoruz. Neden boş şeylerle uğraşalım. Bugün sağlıkçılarımızın yaşadıkları, o verdikleri savaşları, ailelerinden uzak o beyaz gömleklerinin içinde, hastahanelerde, laboratuvarda, insanlar için, hemde hiç kimse sağlıkçıları zorlamadan. En güzel şeyin sağlıklı yaşamayı bile bile. Hiç tanımadıkları insanlar için ölüyorlar. Peki biz ne yapıyoruz? Kendimiz için, insanlık için. Doğa için, Ne yaptık. bize uzatılan ellerin kıymetini bilmeden ağız dolusu konuşuyoruz.

Günlerdir Lefkoşa ve bazı köylerimizde su akmıyor. Türkiye' den gelen suyun kıymetini umarım şikayet edenler anlamışlardır. Şunu yazmadan yazımı bitirmek istemiyorum. Canım ülkem bu kirliliğin içinde yüzerken, ekonomi, eğitim, çevre ağlanacak halde iken neden bu seçim yapılıyor? anlamış değilim. Ve çok üzülüyorum. Oysaki yapacak ne güzel işlerimiz var. Hiç yılmadan. Güzel ülkemizi
Cennette çevirebiliriz. İnsanlar, birbirlerini dinlemeyi öğrenirlerse,
Birbirlerine aldırmayı, birbirlerinin farkında olmayı öğrenirlerse, güzel ülkemiz cennet olur.

Bunca yaşadığım yıllar içerisinde okuduklarımdan ve araştırmalarımdan, yılmayan insanlar hep başarıyı yakalayan insanlardır.

Sizi Seviyorum...

Bu haber 9806 defa okunmuştur

:

:

:

: