ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK

Bir süreden beri Korona tedavisi gören ve bir kaç gün içinde iyileşip taburcu olması beklenen YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, 'Yarıştan çekilecek' iddialarına çok sert tepki gösterdi.
Bir süreden beri Korona tedavisi gören ve bir kaç gün içinde iyileşip taburcu olması beklenen YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, 'Yarıştan çekilecek' iddialarına çok sert tepki gösterdi.

“ALCAK İFTİRALARA CEVABIMIZDIR”

Star Kıbrıs’a konuşan Erhan Arıklı; “Yükselişimizden ürken rakiplerimiz
taraftarlarımızın motivasyonunu bozmak için bu iddiaları ortaya atıyorlar. Hatta daha ileri giderek bizim pazarlık yaptığımızı dahi söyleyebiliyorlar. Bu alçak iftiralara cevabımız; ölmek var dönmek yok. Buradan bir kaç gün sonra çıkacağım. Kaldığımız yerden mücadeleye devam edeceğiz. Biz kendimizi 2. Turda görüyoruz” dedi.

“EVDE KARANTİNA BAŞLAMALI”

Arıklı binlerce seçmenin Türkiye’de ve Londra’da kaldığını, karantina nedeni ile ülkeye gelmeyeceğini belirterek; “Defalarca söyledik. ‘Evde karantina uygulamasını başlatın. İnsanları mağdur etmeyin’. Ama bu hükümetin bu gibi sorunları görüp çözme kapasitesi yok. Sorunları çözen değil, sorunların parçası olan bir hükümet var. Bu Hükümet en az corona kadar bu halkın talihsizliğidir' diye konuştu.

YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Arıklı, bir gazetede hakkında çıkan “Erhan Arıklı adaylıktan çekilecek” içerikli köşe yazısına dair açıklama yaparak, söz konusu köşe yazısının “rakipleri tarafından uydurulan ve taraftarlarının motivasyonunu bozmaya yönelik asılsız bir iddia” olduğunu söyledi.

“ALÇAKÇA BİR İFTİRA'

Arıklı, “Hele bunun için birileri ile pazarlık yaptığımız iddiası ise alçakça bir iftiradır” dediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Editör,

Bugünkü başyazısında, partim ve şahsımla ilgili bazı asılsız iddia ve yorumlara yer verdiğinizi üzülerek gördüm.

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki, Erhan Arıklı olarak benim adaylıktan çekileceğim yönündeki iddialar, rakiplerimiz tarafından uydurulan, taraftarlarımızın motivasyonunu bozmaya yönelik asılsız iddialardır.

Hele bunun için birileri ile pazarlık yaptığımız iddiası ise alçakça bir iftiradır.
Birkaç gün içerisinde hastalığımızı atlatıp, kampanyamıza daha güçlü bir şekilde kaldığımız yerden devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Şunu bilinki, YDP Adayı olarak ikinci turun en güçlü adayı benim ve ikinci turda rakibim olacak adayı merakla bekliyorum.

YDP’nin ayrımcı politika yaptığı iddiası ise sizin hayal mahsülünüz olan asılsız bir iddiadır. Bu iddia da yine rakiplerimiz tarafından bize çalınmak istenen bir karadır. YDP 7500 kayıtlı üyesi ile KKTC'nin en büyük ikinci partisidir. 7500 üyenin tamamı KKTC vatandaşıdır ve üyelerimizin doğum yerleri bizi ilgilendirmemektedir. YDP güçlü bir şekilde hedefine emin adımlarla yürütmektedir. Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve gerekse hemen arkasından yapılacak genel seçimlerde alacağımız oy, bu iddiayı ortaya koyanları utandıracaktır.

Özetle YDP, bu ülkenin partisidir. Bu ülkenin yönetimine taliptir. Demokrasiye saygılı olan herkes bu partiye ve bu partiye oy veren vatandaşların iradesine saygılı olmak zorundadır...”Bu haber 960 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER