TATAR’DAN AKINCI’NIN VERDİĞİ TAVİZLERE RET

Başbakan Ersin Tatar, “Akıncı’nın 'federasyon olur' diye Anastasiadis’e verdiği önemli tavizleri reddediyoruz” dedi.
Başbakan Ersin Tatar, “Akıncı’nın 'federasyon olur' diye Anastasiadis’e verdiği önemli tavizleri reddediyoruz” dedi.

UBP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Ersin Tatar dün Şehit Aileleri Malul Gaziler Derneği ile Kıbrıs Türk Emekli Astsubaylar Derneği’ni ayrı ayrı ziyaret etti.

Şehit Aileleri, Malul Gaziler Derneği Genel Başkanı Gürsel Benan ile Kıbrıs Türk Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü ziyaretleri sırasında Başbakan Ersin Tatar’a başarı dilediler.

Benan, “Halkın sorunlarını iyi bilen ve Türkiye ile ilişkiler içinde olan bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Yeni dönemde Cumhurbaşkanı olacak kişinin sivil toplumun görüşlerini de dinlenmesini bekliyoruz” dedi.

Başbakan Ersin Tatar ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda , “Kıbrıs Türk Halkı’nın geleceği bakımından son derece önemli bir seçime gidilmekte olduğunu, halkın bunun bilinci içerisinde bulunduğunu, dolayısı ile birinci turdan seçimleri kazanma olasılıklarının yüksek olduğunu” söyledi.

Tatar, “Eğer başarı elde edilirse seçimlerden sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha güzel günlerin beklediğini” vurguladı.

Başbakan Tatar, “Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, Türkiye ile ilişkiler, toprak ve garantiler konularında çok önemli yanlışlar yaptığını” vurguladı.

Ersin Tatar, “Sayın Akıncı’nın federasyon olur diye Anastasiadis’e verdiği önemli tavizleri reddediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’DEN GELEN SU GÜZELYURT VE MESARYA’YA DA MUTLAKA VERİLECEK”

UBP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Ersin Tatar, sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerine Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği ile devam etti.

Birlik Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Tatar, hem Çiftçiler Birliği hem de tarımsal üretimin KKTC için önemine vurgu yaptı.

Türkiye’den KKTC’ye su taşınmasında yaşanan arızanın giderilmesi için yapılan çalışmalarla ilgili olarak da bilgi veren Tatar, “birkaç güne kadar müjdeyi alacağız ve bu su KKTC’ye akmaya başlayacaktır” dedi.

Tatar, “Suyun ve projenin ne kadar önemli olduğunu gördük. Altyapısını da geliştiriyoruz. Tünel çalışması bitince suyun bir kısmı Güzelyurt’a, diğer kısmı Mesarya’ya mutlaka gidecektir. Bu proje çiftçimize çok şey kazandıracaktır. Üretim de gelişecektir” şeklinde konuştu.
Bu haber 1330 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER