Minimalist yaşam

Minimalist yaşamı hissetmek, yüklerinizden kurtulmak, kendinizle barışmak, enerjinizi artırmak, rahat olmak ister misiniz? Bunu başarmak, düşündüğünüz kadar zor mu?
Minimalist yaşamı hissetmek, yüklerinizden kurtulmak, kendinizle barışmak, enerjinizi artırmak, rahat olmak ister misiniz? Bunu başarmak, düşündüğünüz kadar zor mu?
Yaşamınızdaki fazlalıklardan kurtulun: fazla kilo, fazla insan, fazla plan, fazla eşya, fazla hırs, fazla iş, fazla ses, fazla, fazla… Sizi aşağıya çeken, sizi yoran, size sizi değersiz hissettiren, enerjinizi çalan her unsur, bir fazlalıktır. Bu fazlalıklar, bizi ileriye değil; geriye götürür. Bence bu bağlamda yapılacak en doğru hareket, fazlalıkları ayıklamak.
FAZLALIKLARDAN KURTULUP “MİNİMALİST” RAHAT BİR YAŞAMI KUCAKLAYIN:
*HAYIR DE
*ÖZGÜR İRADENLE BELİRLEDİĞİN ZAMANLARDA ÇEVİRİMDIŞI KAL
*BİLDİRİMLERİ KAPAT
*FAZLA KİLOLARINDAN KURTUL
*ALIŞ – VERİŞLERİNİ DEĞERLENDİR
*DEPOLAMANI AZALT VE GÜNLÜK ALIŞ – VERİŞ YAP
*YİRMİ DÖRT SAAT BOYUNCA PARA HARCAMA
*EVİNDE KULLANIM DIŞI OLAN HER ŞEYDEN KURTUL
*GARDIROBUNDA SADECE KULLANDIĞIN KIYAFETLERE YER AÇ
*YIPRANMIŞ ÇORAPLARINI, ÇAMAŞIRLARINI AT
*ÇANTANDA, CÜZDANINDA GEREKSİZ OLANLARDAN KURTUL
*YENİSİNİ ALMADAN ÖNCE, MAKYAJ MALZEMELERİNİ GÖZDEN GEÇİR
*SENİN İÇİN ÖNEM ARZ ETMEYEN ÇEKMECELERİNİ BOŞALT
*KİTAPLARINI GÖZDEN GEÇİR VE SENİN İÇİN ÖNEMSİZ OLANLARI BAĞIŞLA
*SENİ ÜZEN ARKADAŞLIKLARI BİTİR
*SENİ ZEHİRLEYEN İLİŞKİLERİNİ GÖNDER
*GÜN GÜN PLAN YAP
*ZAMANINI PLANLA VE KEYİFLİ ANLARINI ÇOĞALT
*ŞİKEYET ETMEYİ BIRAK
*ŞÜKRETMEK İÇİN FIRSAT YARAT
*MEDİTASYON YAP
*SEVDİKLERİNLE VAKİT GEÇİR
SARAY EVLER VE DEV ARABALAR
Kaçımız çıldırmış bir durumda milyarlar borçlanıp da havuzlu, kocaman bahçeli ev alıyor ya da yaptırıyor ve kaçımız anahtarsız, elektronik ötesi arabalara binmeyi hayal ediyor; hatta servet harcayıp hayalimizi gerçekleştiriyoruz? Tüm bunlara gerek var mı ki? Yaşadığımız dönemi de düşünürsek; kime, neye karşı egomuzu yüksek tutuyoruz? Aslında, adamakıllı oturup da düşündüğümüzde toplumun adamı olduğumuz apaçık ortada. Kendimize gelip son bir kez bu konuyu masaya koyup da bu konunun içindeki asıl kahramanı eleştirmeliyiz. Tüm bu şaşalı yaşama düşüncesi yerine; mütevazı olduğu kadar kendimizi geliştirme yönünden oldukça bonkör olan Minimalist yaşamı benimsemek bence daha uygun olur. Neden mi? Çünkü Minimalist yaşam demek, küçük ama kullanışlı ev; az eşya ama gerekliler listesinin hepsi; az kişi ama dosttan da öte ve az sorumluluk ama yeteri kadar para, gezmek, hobiler, keyifli anlar demek. Bunu başarmak, sanıldığı kadar zor değil. Kendinizle barışmak, yüklerinizden kurtulmak, hafiflemek için Minimalist yaşama geçişteki olmazsa olmazları denemek için çok da gecikmeyin.
Bu haber 1692 defa okunmuştur

:

:

:

: