“ERKEN SEÇİM SON ÇAREDİR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, erken seçimin en son çare olması gerektiğine vurgu yaptı; 'Önce alternatifler denenmelidir. Erken seçimi, ne ekonomi ne de sağlık sistemi kaldırabilir” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, erken seçimin en son çare olması gerektiğine vurgu yaptı; 'Önce alternatifler denenmelidir. Erken seçimi, ne ekonomi ne de sağlık sistemi kaldırabilir” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ada TV’de Seher Güraslan’ın sunduğu programda , Maraş ile ilgili 50 yıldır adım atılmasının beklendiğini belirterek, “50 yıldır çözüm olacak diye bekledik. Adımların devamı gelecek. Bu cesareti göstermek bile çok önemlidir” dedi.

Sucuoğlu, Maraş ve su konusuyla Türkiye’nin seçime müdahale yapıldığına yönelik söylemleri, kutuplaştırma çabaları olarak nitelendirerek, “Halkımızın bu tip olaylar karşısında tecrübesi var. Halkımızın mahal vereceğini sanmıyorum” diye konuştu.

“Ersin Tatar ayrışma, çatlak sesler ve birliktelik sorununu aşacak bir liderdir” diyen Sucuoğlu, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişimeler karşısında, Türkiye ile fikir ayrılığı yaşamanın KKTC’yi sıkıntıya sokacağını ifade etti.

Türkiye-KKTC arasında olmaması gereken atışmaların söz konusu olduğunu dile getiren Sucuoğlu, “Bunlar doğru şeyler değildir” dedi.

'PARTİ DESTEKLERİ TABANI BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLEMEZ'

CTP’nin Mustafa Akıncı’ya, YDP ve DP’nin Ersin Tatar’a destek kararını değerlendiren Sucuoğlu, partilerin adaylara verdiği desteğin büyük ölçüde tabanı etkilemeyeceğini belirterek Sucuoğlu, “Kıbrıs Türk halkı kendi hür iradesiyle oyunu kullanır, iradesini sandığa yansıtır. Bana göre parti destekleri cüzi oranda seçimleri etkiler. Belirleyici değildir” ifadelerini kullandı.

Sucuoğlu, son 30 yılın en önemli seçiminin yaşanadığını kaydederek, seçmeni sandığa çağırdı; Ersin Tatar’ın seçimi kazanacağını düşündüğünü aktardı.

Erken seçimin ekonomi ve sağlık sistemini kaldıramayacağını dile getiren Sucuoğlu, “Çeşitli alternatifler düşünmelidir. Meclisin tamanının temsiliyetiyle olağanüstü süreç hükümeti kurulabilir. Eğer 2 veya 3 parti arasında anlaşılmazsa en son çare erken seçime gitmektir. Şahsi düşüncem erken seçim en son çare olmasıdır” dedi.

Bu haber 3483 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER