AKINCI’NIN OYUNUNA ASLA ALET OLMAM

Başbakan Ersin Tatar, Akıncı’nın TV’de tartışma önerisini neden reddettiğini açıkladı:
Başbakan Ersin Tatar, Akıncı’nın TV’de tartışma önerisini neden reddettiğini açıkladı:

UBP Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Ersin Tatar, Akıncı ile programa katılmama kararı hakkında 'Hiçbir televizyon programından kaçmış ya da özgüveni olmayan biri değilim. Çıkıp ne diyecek. Türkiye müdahale etti, Türkiye’nin adamları burada gibi hoş olmayan şeyler söylenecek. Onun için programı uygun bulmadım' dedi.

'AKINCI'NIN OYUNLARINA ALET OLMAM'

Tatar şunları söyledi: Benim temsil ettiğim değerler de bellidir. Çalışma arkadaşlarım da bellidir. Ürettiğimiz kampanya da bellidir, söylediklerimiz de bellidir. Dolayısı ile işi bu taraftan eleştireceklerine, her işin içine Türkiye’yi çekmek için çok acımasız ve ç çirkin bir propaganda malzemesi yapılmıştır. Ben bu olaya alet olmam.”

“Akıncı, Türkiye’ye hoş olmayan şeyler söyleyecekti…”

UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, Mustafa Akıncı ile programa katılmama kararı hakkında 'Hiçbir televizyon programından kaçmış ya da özgüveni olmayan biri değilim. Çıkıp ne diyecek. Türkiye müdahale etti, Türkiye’nin adamları burada gibi hoş olmayan şeyler söylenecek. Onun için programı uygun bulmadım' dedi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs sorununda müzakere masasından kaçmayacağını belirterek, “Doğu Akdeniz’de önemli gelişmeler var. Kıbrıs’ta dengeler değişti. Müzakere masasında ve 5’li konferansta olacağım. Burada bir yapı, ekonomi ve hayat var. Beklentilerimizi anlatacağız” dedi.


ACİL DURUM HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Başbakan Ersin Tatar, yapımı neredeyse tamamlanmış olan Acil Durum Hastanesi’nde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak PCR testi merkezinde incelemelerde bulunan Başbakan Tatar, ardından hastanenin diğer bölümlerinde de incelemeler yaptı.

Bakan Pilli incelemeler sonrası, “Hastanede PCR testlerinin yapılmasına başlandı. Hastane önümüzdeki birkaç gün içerisinde açılacak. Personeli ve doktoruyla hizmet vermeye hazırdır. Bu yapılan hastane ile sağlık alt yapımız çok güçlü oldu” diye konuştu.

Ülkede son zamanlarda yerel vakaya rastlanmadığını da belirten Bakan Pilli, Güney Kıbrıs’ta günlük vakaların yüzün üzerinde çıktığını söyledi. Pilli, KKTC’nin her açıdan başarılı olduğunu ifade etti…

İKİNCİ TUR ÖNCESİ MDP GÖRÜŞMESİ

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur ziyaretleri çerçevesinde Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) genel merkezini ziyaret etti.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü basına yaptığı açıklamada, “MDP olarak kurulduğumuz günden beri ilkesel siyaset yaparak milli çıkarlar noktasında taviz vermedik, pazar günü yapılacak ikinci turda da aynı çerçevede hareket ederek, insanımızın 5 yıl daha federasyon masalı ile kandırılmaması, dünyaya sesimizi duyuran tek merci olan T.C ile İlişkilerimizin normalleşmesi, var olan Devletimize sahip çıkmamız adına sayın Tatar’ı destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 2463 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER