RUMLAR ATEŞLE OYNUYOR

ELAM ve “Isaac-Solomos Anma İnisiyatifi” topluluğu bugün saat 19:30’da Derinya Sınır Kapısı’nda eylem için hazırlanıyor.
ELAM ve “Isaac-Solomos Anma İnisiyatifi” topluluğu bugün saat 19:30’da Derinya Sınır Kapısı’nda eylem için hazırlanıyor. Yaklaşık 3 bin kişi ile sınıra yürümek isteyen grup seçim gecesi de Derinya’yı yakıp yıkarak olay çıkarmıştı. Rum yönetiminin de desteklediği eylemin “Kapalı Maraş’ın açılmasını ve son dönemde Türkiye’nin Doğu Akdenizde sergilediği saldırgan tutumu protesto etmek” amacıyla yapılacağı açıklandı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemciler yapılacak olan eyleme katılım çağrısında bulunurken, sınır bölgelerinde kolluk kuvvetleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

ELAM ve “Isaac-Solomos Anma İnisiyatifi” topluluğu bugün Derinya Sınır Kapısı’nda
geniş katılımlı eylem hazırlığında...

ELAM ve “Isaac-Solomos Anma İnisiyatifi” topluluğu bugün saat 19:30’da Derinya Sınır Kapısı’nda eylem için hazırlanıyor.

Düzenlenecek olan eyleme, birçok sivil toplum örgütünün de katılım göstermesi bekleniyor. Eylemin “Kapalı Maraş’ın açılmasını ve son dönemde Türkiye’nin Doğu Akdenizde sergilediği saldırgan tutumu protesto etmek” amacıyla yapılacağı açıklandı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemciler yapılacak olan eyleme katılım çağrısında bulunurken, sınır bölgelerinde kolluk kuvvetleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Fileleftheros gazetesi, “İsak-Solomu’yu Anma İnisiyatifi” tarafından düzenlenecek eylem için, Güney Kıbrıs’taki tüm ilçelerde toplanma yeri ve saati belirlendiğini yazdı.
Sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemciler, Güney Kıbrıs’ta artan Koronavirüs vakalarını öne sürerek eyleme katılacaklar için maske kullanımını şart koştu.
Bu haber 2270 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER