AKARYAKITA ZAM YOK

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Bakanlar Kurulu’nun ürettiği kararı açıkladı, akaryakıt fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Bakanlar Kurulu’nun ürettiği kararı açıkladı, akaryakıt fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, erken seçimin doğru olmadığını ve 41 yılda, 41 tane hükümet kurulduğunu artık istikrarlı bir hükümete ihtiyaç olduğunu belirterek, “Artık yeter… Seçim yapmaktan vazgeçelim!” dedi.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Olağanüstü Kurultay’ının toplanması adına açıklamalarda bulunan Amcaoğlu, “Kurultay için acele edildi çünkü ülkenin geleceğini neden öteleyelim?” diyerek, 45 günlük sürelerini 10 güne çektiklerini aktardı.

Amcaoğlu, hükümetin hemen kurulması gerektiği noktasına değinerek görüşülmesi gereken bir ‘bütçe’ olduğunu ve UBP Olağanüstü Kurultay’ını gündeme taşınması yerine ülkenin daha büyük sıkıntılar içerisinde olmasına dikkat çekerek “Gündem, bütçe olmalı UBP’nin Genel Başkan seçimi değil…” dedi.

“BİLGİSİNE GÜVENEN HER PARTİLİ ADAY OLABİLİR”

UBP Genel Başkan seçimi hakkında da konuşan Amcaoğlu, resmi olarak şu anda 2 aday olduğunu belirterek kendine ve bilgisine güvenen her partilinin aday olmasının doğal olduğunu söyledi.

Genel Başkan adaylarının bu kadar fazla olacağını öngörmediğini aktaran Bakan Amcaoğlu, “UBP Genel Başkanı olan günün birinde Başbakan olacaktır. Zor bir makamdır, irade gerekir” dedi.

“SEÇİMLER BENİM GÖREVİMİ ENGELLEYEMEZ”

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce vatandaşa ödemeler yapılmasını eleştirenlere cevap veren Amcaoğlu, seçimlere yönelik olmadığını, ödenmesi gereken ödemeleri yaptıklarının altını çizdi.

“Seçimler, benim görevimi yapmamı engelleyemez veya şekillendiremez” diyen Maliye Bakanı Amcaoğlu, görevini yaptığını vurguladı.

“ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN ALTERNATİFLER KONUŞULMALI”

Erken seçimin ülke ekonomisine büyük zararlar vereceğini ve refahı için uygun olmadığını belirten Amcaoğlu, 41 yıldır 41 tane hükümet değiştirildiğini artık istikrarlı ve iradeleri bir hükümet kurulmasına dikkat çekti.

Amacaoğlu, “Artık yeter! Seçim yapmaktan vazgeçelim! Ülkenin geleceği için alternatifleri tartışalım” ifadelerini kullandı.


AKARYAKIT FİYATLARINA ZAM YOK

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, akaryakıt fiyatlarına zam yapılmayacağını ifade etti.
Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı 30 Ekim Cuma günü Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e sevk edilmesini hedeflediklerini açıkladı.

Amcaoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın başkanlığında toplanması öngörülen Bakanlar Kurulu’nun bütçeyi zamanında Meclis’e sevk edeceğini söyledi.

Bütçeyi zamanında Meclis’e sunmak için çalışmalarda sona gelindiğini belirten Olgun Amcaoğlu, Türkiye’den gelecek teknik heyetle birlikte bütçe üzerindeki çalışmaları 26,27,28 Ekim tarihlerinde görüşeceklerini ifade etti.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, akaryakıt fiyatlarının düzenlenmesi konusunda bugün Bakanlar Kurulu’nun sirküle karar ürettiğini de açıkladı. Olgun Amcaoğlu, akaryakıt fiyatlarına zam yapılmaması kararı alındığını söyledi.
Bu haber 3816 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER