SUCUOĞLU: ALGI YARATMAK İSTENDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Murat Gezici’nin kurultay döneminde kendisine de anket teklifiyle geldiğini ancak itibar etmediğini söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Murat Gezici’nin kurultay döneminde kendisine de anket teklifiyle geldiğini ancak itibar etmediğini söyledi.


Tarafsız yapılan anket çalışmalarına saygısı olduğunu, ancak, söz konusu kurultay anketine bakıldığında kendisiyle birlikte aday olan diğer isimlerinde itibarsızlaştırma yoluna gidildiğini ifade eden Sucuoğlu, “UBP ailesinin bir iç meselesini seçim malzemesi yapma yönünde eğilim gösterip bir algı yaratılmak istendi. Böyle bir eğilimi şahsım adına kabul etmiyorum” dedi.

'İÇ MESELEMİZİ SEÇİM MALZEMESİ YAPMAYIZ'

Bu süreçte Gezici firmasından kendisine teklif geldiğini söyleyen Sucuoğlu, “Bizlere bu süreçte ilgili anket firması tarafından teklif gelmiş ancak hem iç meselemiz hem de taraflı bir anketi malzeme olarak kullanmak bizlere yakışmadığından böyle bir anket yoluna başvurmadık. Çünkü söz konusu seçim bizim iç meselemizdir. Bizler, iç meselemizi ne seçim malzemesi yaparız, ne de bunu itibarsızlaştırma yolunda kullanırız” ifadelerini kullandı.

“Atalarımızın dediği gibi kol kırılır yen içinde kalır” diyen Sucuoğlu, ülkemizin UBP’ ye, UBP’nin de bütünlüğe ihtiyacı olduğunu belirterek, bu tür taraflı girişimlerin KKTC’ye ve UBP’ye zarar verdiğini vurguladı.

Sucuoğlu, “Dürüstlük ve samimiyet bizim yegane zenginliğimizdir” diyerek, UBP tabanının vereceği cevabın en doğru anket olduğunu söyledi; “2 gün sonra UBP üyelerinin bunu gösterecek” dedi.
Bu haber 1478 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER