Baktığını görüyor musun?

Bu sabah dedim ki kendime; her hastalık musibet değildir.
Bu sabah dedim ki kendime; her hastalık musibet değildir. Bundan yıllar önce de klima sebebiyle alerjim başlamıştı. Her sabah yaşaran gözlerim, durmadan akan burnum ve sayısız hapşırmayla güne çok da iyi olmayan bir vaziyette merhaba diyordum, ta ki sokağa çıkana dek. Bazı ilaçlar hafifletmiş ama asla çare olamamıştı alerjime. Bazı an öyle ağırlaşıyordu ki; koparıp burnumu sokağa atacağım diyor, hemen ardından gülüyordum kendime. Üniversite yıllarımda ev arkadaşlarım Arap asıllılardı. Bu yüzden ben hapşırıp “Elhamdülillah” dedikçe onlar da; 'Yerhamükellah' diyordu. Ve bana karşılığında; “Yehdina ve yehdikumullah” demem gerektiğini öğretmişlerdi. Yani ben daha evvel duymamıştım bu icazeti. İlk onlar öğretmişti.

Alerjim benimle her gün yeniden uyanıyor asla geçmiyordu. Bir gün ben yine hapşırık üstüne hapşırırken birden; gün içinde ne kadar çok “Elhamdülillah” (Hamd Allah’a mahsustur; Allah’a hamdolsun, şükürler olsun) dediğimi düşündüm. Hayret verici bir durumdu bu. Benim usandığım, geçmiyor bi türlü dediğim, illet gibi gördüğüm alerji sayesinde günde belki de 200 defa rabbime şükrediyordum. Bu durum kucağıma bırakılan bir hediyeymiş meğer. Lütufmuş. Hapşırmasam, kim bilir yemekten yemeğe sadece iki kez hamd edecek olan dilime yüzlerce zikirmiş. Nasıl da görememiştim hediyemi. O güne dek bunu düşünememiş, anlayamamışım...

Evet, ben de pozitifim. Covid bana bulaşmaz sanırken 4. günde, kendimi izole ettiğim odamdan yazıyorum. Ama bu defa “Niye ben?” demeden bakıyorum olaya. Şükürler olsun ki hafif geçiriyorum, hastaneye yatırılmadım. Evimde dinleniyorum anlayacağınız. Zaten bu virüs belki de yorulduğum kalabalığa bi ufak moladır. Ağrıyan belime, tutulan boynuma istirahattır. Yazamadığım yazılarımı yazmaya fırsattır. Ara ara şikayet ettigim elime kitap alamıyorum dediğim günler için mühleti belli bir çektir. Müsadenizle ben bu 10 günü iyi değerlendireyim. Düşük bağışıklığımı kuvvetlendireyim, bol bol yazayım, 4 yıldır alamadığım uykuyu alayım.

Not: Hastalığı ağır geçirenlere Rabbimden ecir dilerken, bilim insanlarımızdan da zaten mevcut ilaçların ismini değiştirip piyasaya sunmalarından başka çözümler aramalarını tavsiye ederim.
Bu haber 1726 defa okunmuştur

:

:

:

: