Sır

Kötü şeylerin başımıza gelebileceğine ve yaşantımızdaki koşullar üzerinde kontrolsüz olduğumuza mı; yoksa iyi şeyleri düşüncelerimizle yaşamımıza çekebileceğimizi, yaşadıklarımızın kontrolünün tamamen bizlerin ellerinde olduğuna mı inanmalıyız?
Kötü şeylerin başımıza gelebileceğine ve yaşantımızdaki koşullar üzerinde kontrolsüz olduğumuza mı; yoksa iyi şeyleri düşüncelerimizle yaşamımıza çekebileceğimizi, yaşadıklarımızın kontrolünün tamamen bizlerin ellerinde olduğuna mı inanmalıyız?
Avustralyalı televizyon yazarı ve yapımcısı Rhonda Byrne’ın kendisini üne kavuşturan “The Secret” adlı kitabında ‘Büyük Sır’la ilgili çok ama çok önemli bilgiler, deneyimler var. Bu kitabın amacı, milyonlarca insana mutluluğu, huzuru, parayı; doğru ve isabetli düşünceyle gelen rahatlığı sunmak. Yazarlar, öğretmenlerin, film yapımcılarının, tasarımcılarının, yayıncıların deneyimleri de bu kitapta aktarılmış; böylece ortaya muhteşem bir kitap ve muhteşem bir ekip çıkmış. İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazan ve “Power” kitabının yazarı olan Bob Doyle, “Çekim yasası, sizin bir şeyi kötü ya da iyi olarak nitelendirmenize ya da onu isteyip istemediğinizle ilgilenmez. O, sadece düşüncelerinize yanıt verir. Örneğin; bir yığın borcunuz olduğunu düşünüp kendinizi bu nedenle kötü hissettiğinizde buna dair sinyalleri, ‘Borçlarım yüzünden kendimi kötü hissediyorum.’ mesajını Evren’e yollamış olursunuz. Yaptığınız şey, kendi kendinizi doğrulamak, bunu varlığınızın her düzeyinde hissetmektir. Borçlarınızın artmasına sebep olan da budur. Çekim yasası, doğaya ait bir yasadır. Kişilerden bağımsızdır. Mesajları, iyi ya da kötü olarak değerlendirmez; sadece düşüncelerinizi alarak onları size yaşam deneyimi olarak geri gönderir. Üzerinde düşündüğümüz şey neyse, bize onu verir.” Kısacası, şu an düşündüklerimiz, gelecekteki yaşantımızdır. Ne üzerinde odaklanırsak; o şey, bizim yaşamımız olur.
DÜŞÜNCELERİNİ KONTROL ET VE OLUMLU YAŞA!
Yaşamınızda değiştirmek istediğiniz ne varsa; düşüncelerinizi değiştirerek bunu yapabilirsiniz. Çünkü, yaşamın ‘Büyük Sır’rı çekim yasasında gizli. Duygularınızın peşinden gidin! Duygular, neler düşündüğünüzü ortaya koyar. Duygularınızın farkında olursanız; anda kalıp bunları izleyip kabullenirsiniz ve böylece ne düşündüğünüzü bilirsiniz. Düşüncelerinizin frekansını belirleyebilmeniz için duygularınızın o anki frekansına ihtiyacınız var. Ne düşündüğünüzü anlayamadığınız, kafanızın karıştığı anlarda duygularınızı anlamaya gayret gösterin. Moraliniz bozuksa ve kendinizi daha iyi hissetmek, düşüncelerinizi değiştirmek için çaba sarf etmiyorsanız, Evren’e “Bana kendimi kötü hissetmeye devam edebilmek için daha fazla üzüntü, keder ver; bana tüm bu eziyetlerin daha fazlasını getir!” diyorsunuz. Olumsuz düşüncelere sahip olursanız; kendinizi iyi hissedemezsiniz; kendinizi iyi hissediyorsanız da demek ki iyi şeyler düşünüyorsunuz. Yaşadığımız her şeyin temeli, düşüncelerimizdir. Zihninize hakim olup onu huzurlu kılmanın, iyi düşünmenin, doğru kararlar almanın, düşüncelerinizi kontrol edebilmenin en etkin yolu, her gün beş on dakika meditasyon ( Batı dillerinde “derin düşünme” anlamına gelmekte olan bir terim olup sözlüklerde “kişinin iç huzuru, sükunet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihni denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad.) yapmak. Düşüncelerinizin kontrolünü elinize almanız için açık ve net cümleler söyleyerek niyet çalışmaları yapmak da meditasyonun bizdeki etkisini oldukça artıracaktır.

İYİYİ ÜZERİMİZE ÇEKMEK
Yaşamımda hep, ne olduğunu bilemediğim bir olumluluğa karşı sempati oluşturmuştum. O zamanlar, sadece hissettiğim bu olumluluğun, güzel yaşamak, her durumda iyiye doğru çıkar yol bulabilmek konusunda nasıl başarılı olunabileceğini merak etmiştim. Çünkü, ne olduğunu, nasıl yapılacağını bilemesem de böyle bir duyguya; belki de bu ‘Büyük Sır’ra bir şekilde inanmıştım. Kırk yaşından sonra da araştırmalara başladım, eğitimler aldım, kitaplar okudum, bu konuda sohbet yapabileceğim insanlar buldum. İyi niyetlerde bulundum, çevremdekileri de iyi niyetlerde bulunmaları ve yaşamlarını olumlu düşünceleriyle değiştirebileceklerine inandırmak için yüreklendirdim ve de yüreklendirmeye devam ediyorum. Onlara niyet ettiğimiz iyi şeyleri yaşamımıza çekebileceğimiz ve de yaşamımızın kontrolünü tamamen kendi elimize alabileceğimiz konusunda inandırmaya devam ediyorum.


Bu haber 1704 defa okunmuştur

:

:

:

: