“Sırrın ipuçları” listesi

Kendimizi duygularımız vasıtasıyla kötü hissettiğimizde bu durumu değiştirmek için neler yapıyoruz? Bu duygunun geçmesini mi bekliyoruz; yoksa bu duygu frekansını değiştirecek bir şeylerle mi ilgileniyoruz?
Kendimizi duygularımız vasıtasıyla kötü hissettiğimizde bu durumu değiştirmek için neler yapıyoruz? Bu duygunun geçmesini mi bekliyoruz; yoksa bu duygu frekansını değiştirecek bir şeylerle mi ilgileniyoruz?
Yaşamın içerisinde her konuda bir tane bile olsa ipucu vardır. İpuçları, yaşamlarımızı kolaylaştıran bilgi birikimlerinin püf noktaları olarak kabul edilir. Diyelim ki sinirliyiz ya da kendimizi tutsakmışız gibi hissediyoruz. Daha da ileriye gidersek; farz edelim ki kendimizi yalnız, sevgisiz, motivasyonsuz, moralsiz hissediyoruz. İşte, tam da böyle anlarda ihtiyacımız olan şey, “Sırrın İpuçları” listesi. Her anımız, aynı olmadığı için duygu durumumuz kötüyü işaret ettiğinde listemize bakıp frekansımızın derecesini yükseltecek, o an eksi olan duygumuzu artıya çevirecek, bizi iyileştirecek seçimlerde bulunmalıyız. Aslında, frekansımızı değiştirmek, anlık bir mesele. Her şey, bir anda, bizim için güzele, iyiye, doğruya çevrilebilir.
Listemiz
* Birkaç dakikalığına gözlerinizi kapatın ve gülümseyin.
* Çok sevdiğiniz birini düşünün ve bu düşüncede kalmaya devam edin.
* Bir bebeğin saflığını aklınıza getirin ve mutlu olun.
* Evcil hayvanınıza sıkıca sarılın, ona sevginizi duyumsatın.
* Kahkaha atın.
* Güzel bir kahve yapıp kahvenizi sıcak sıcak yudumlayın.
* Doğayı düşünüp yaşamın güzelliğini anımsayın.
* Dışarı çıkıp yarım saat kadar yürüyün.
* Eğlenceli anılarınızı gözünüzün önüne getirip o anları tekrar yaşayıp gülün.
* Yüksek sesle şarkı söyleyin.
* Sevgilinizi, eşinizi, çocuğunuzu içten kucaklayın.
* En sevdiğiniz filmi, defalarca da olsa, tekrar izleyin.
* Yaratım ve rahatlama için mandala çizin. Çünkü, yaratım da bir mutluluktur.
* Renk renk, farklı şekillerde resimler yapın.
* Bulmaca çözün.
* Yemek yapın. Yanına da en sevdiğiniz tatlıyı da yapıp yemeğinizi taçlandırın.
* Dans edin.
* Sesini duyduğunuzda, kendinizi iyi hissettiğiniz bir kişiyi arayıp dakikalarca konuşun.
* Kitabınıza kaldığınız yerden devam edin.
* Sizi güçlendiren sözleri tekrar tekrar okuyun.
Evrenini Kendin Yarat
“ Bu yolculukta insan, kendi evrenini kendisi yaratır.” Winston Churchill
Nasıl ki bu listeden istediğimizi seçip de duygu frekansımızı değiştirebiliyoruz; biz, her şeyi değiştirme gücüne sahibiz. Duygularımızı iliklerimize kadar hisseden ve bunları gerektiğinde iyiliğine değiştiren de yine bizleriz. Duygunun geçmesini beklemek de bir çözüm; bu duygu frekansını anında, istediğimiz yönde değiştirmek de. Bu yolculukta sağdan mı; yoksa soldan mı yürünecek, işte bu bize kalmış bir seçim. Yaşamımız, duygu frekansımızın bize hissettirdikleri karşısında olumlu ya da olumsuz düşüncelerimizin evrene gönderilmesiyle yön bulur. Böylece, kendi Avatarımız’ı yaratma gücüne sahip olduğumuzu bir kez daha hatırlamış oluruz. Çünkü, gönderdiğimiz olumlu olumsuz tüm enerjiler, evren tarafından kat kat bize geri gönderilir.Bu haber 1791 defa okunmuştur

:

:

:

: