GİDİLECEK KÖYÜN MİNARESİ 1-2 GÜN İÇİNDE GÖRÜNÜR

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümet kurma çalışmalarında sona gelinmesi gerektiğine dikkat çekerek toplumun zaman kaybına tahammülü olmadığını ifade etti. Özyiğit, “1-2 gün içerisinde gidilecek köyün minaresi görünür” dedi.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümet kurma çalışmalarında sona gelinmesi gerektiğine dikkat çekerek toplumun zaman kaybına tahammülü olmadığını ifade etti. Özyiğit, “1-2 gün içerisinde gidilecek köyün minaresi görünür” dedi.


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümet kurma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Özyiğit, “Bizim belirli temel ilkelerimiz var, iradeye saldırı vardır, müdahale vardır; bütün bunları konuşabileceğimiz, kurumlarımızı yönetebileceğimiz…” ifadelerini kullanarak, yeni bütçede de açıkla başlanacağının aşikâr olduğunu belirtti.

“KENDİSİNE VERİLDİ Mİ?”

TDP Genel Başkanı Özyiğit, “Türkiye’den yalvar yakar para mı istenecek? Ersin Tatar, 'bizim olmadığımız hükümete Türkiye vermez' diyor... Kendisine verildi mi?” diyerek geçtiğimiz günlerde ülkeye Türkiye’den gelecek olan 117 milyon TL’nin ülkeye gelmediğini açıkladı.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ile bahsi geçen konuyu birçok kez konuşmaya çalıştığını da aktaran Özyiğit, “Amcaoğlu’na konuyu her sorduğumda cevap vermemek için dışarı çıktı…” dedi.

Özyiğit, halka karşı ötekileştirme yapıldığını, toplumun kamplara bölünmeye çalışıldığına dikkat çekti.

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde hala 4’lü koalisyon hükümetini konuşma boyutuna gelinmediğini, sadece ‘konuşulsun mu, konuşulmasın mı’ fikirlerinin konuşulduğunu ifade eden Cemal Özyiğit, tavırların bugün belli olacağını ve TDP’nin ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğini söyledi.

“TOPLUMUN ZAMAN KAYBINA İHTİYACI YOKTUR”

Evine ekmek götüremeyen birçok esnafın, insan olduğuna vurgu yapan Özyiğit, “Toplumun zaman kaybına ihtiyacı yoktur” diyerek “Bir iki gün içerisinden gidilecek köyün minaresi görünür diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Özyiğit, belirli temel ilkelerde bir uzlaşı sağlanacağını ve diye düşünüyorum yapılacaklarda toplumun beklentilerini karşılama konusunda uzlaşı sağlamanın önemli olduğuna dikkat çekti.

“ANLAŞMADAN ‘ŞU BAKANLIK İSTENDİ’ GİBİ BİR DURUM OLAMAZ”

Son zamanlarda güncel siyasi durumdan ötürü TDP hakkında birçok haber yapıldığını ve bu haberlerde de ‘bakanlık pazarlığı’ yapıldığına ilişkin ifadelerin yer aldığını söyleyen TDP Genel Başkanı Özyiğit, “Anlaşıp masaya oturmadan ‘şu bakanlık istendi, şunun pazarlığı oldu’ gibi bir durum olamaz” dedi.

TDP’nin duruşunun net olduğunun altını çizen Özyiğit, “Merkez Yönetim Kurulumuzda da ayrıntılandırdık; CTP’nin belirli temel ilkelerine ekleyeceklerimiz var” ifadelerini kullandı.
Bu haber 2188 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER