Aklımızı başımıza toplayalım

Ülke yangın yeri gibi. Bir yanda dağ gibi biriken sorunlar, diğer yanda güvenoyu telaşıyla henüz daha koltuklarına ısınmak için yeni yeni ısınma turu atan bakanlar…

Ülke yangın yeri gibi. Bir yanda dağ gibi biriken sorunlar, diğer yanda güvenoyu telaşıyla henüz daha koltuklarına ısınmak için yeni yeni ısınma turu atan bakanlar…
UBP-DP-YDP azınlık hükümeti her ne kadar 10 aylık bir azınlık hükümeti de olsa önemli bir iddia ile kurulmuştur.
Sadece hükümet programında yazılanlar bile bu memleketin uzun yıllardır konuştuğu ancak bir arpa boyu yol alamadığı meselelerdir.
Burada yer alan maddelerin bırakın hepsini, yarısı bile gerçek olsa bu hükümet önümüzdeki döneme damgasını vurur.
Ancak…
Muhalefet hükümetin sayıca azlığına vurgu yaparak, sürekli güvenoyu problemi yaşayabileceğine vurgu yapıyor.
Şunu açıkça söylemekte fayda var.
Bu hükümet son seçenekti. Diğer tüm seçenekler tükendiği için, ikili veya dörtlü hiçbir koalisyon kurulamadığı için kurulmuştur.
Bu hükümetin şu an başka bir alternatifi yoktur. Olmadığı için de muhalefet dahi olsa herkes bu hükümete bir şans vermek zorundadır.
Ada TV’de konuşan YDP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, muhalefete güvenoyu için açıkça meydan okudu. “Şimdi bir takım kaprislerle bu hükümete güvenoyu verilmeyecek mi? Eğer böyle bir durum olursa Bülent Kaya olarak çağrıda bulunuyorum. Hodri meydan diyorum. Hükümetsizliğin hesabını halka siz verirsiniz. Ülke hemen bir erken seçime gider. Halk da sandıkta bu yaşananların bedelini size mutlaka sorar” dedi.
Durum tam manasıyla Bülent Kaya’nın söylediği gibidir.
Bakanlar daha tam manasıyla koltuklarına ısınmadan muhalefet çemberini genişletmeye çabalayan El-Sen gibi sendikalar da Kıb-Tek’te haklarını savunurken dikkatli olmak zorundadır.
Hepimiz aklımızı başımıza toplayalım.
Kıb-Tek, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın dediği gibi adeta soyuluyor. Eğer böyle giderse bindiğimiz dalı keseriz.
Kıb-Tek de KTHY gibi tarihin tozlu sayfalarında yerini alır. Ondan sonra kimse ağıtlar yakıp boş yere ağlamasın.
Bizden söylemesi…

Bu haber 6451 defa okunmuştur

:

:

:

: