Bu millete asıl yarayı siz verdiniz Ayşegül hanım!

Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, Meclis’te yaptığı konuşmada yeni kurulan hükümetle Kıbrıs Türk demokrasisi ve siyasetinin yara aldığını savundu.

Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, Meclis’te yaptığı konuşmada yeni kurulan hükümetle Kıbrıs Türk demokrasisi ve siyasetinin yara aldığını savundu.
Oysa bu millete asıl yarayı siz verdiniz Ayşegül Hanım.
Hükümetin mecliste çoğunluğu olmayan partilerle kurulduğunu ifade eden Baybars, üç yıldır o koltuklarda kendilerinin oturduğunu unutarak, daha güvenoyu almamış hükümete eleştirilerde bulundu.
Hükümet programında bulunan imar planları ve emirnamelerle ilgili maddeleri de eleştiren Baybars, belli ki kurduğu oyun planının bozulmasına fena halde bozulmuş vaziyette.
Ayşegül Hanım’ın İçişleri Bakanlığı’na yönelik beklenti ve eleştirilerini dinlerken sanırsınız ki, daha birkaç ay öncesine kadar kendisi o koltukta oturmuyordu.
Öyle ya...
Madem yapılması gerekenler vardı da 3 yıldır sen o koltukta niye oturuyorsun diye sormazlar mı insana?
Nedeni gayet basit.
Çünkü elbette Ayşegül Hanım, iktidarı döneminde başka meşguliyetler içindeydi.
Rant planı olarak ünlenen imar planı başta olmak üzere, kendisi İskele’den Karpaz’a bu halka anasından emdiği sütü burnundan getirdi.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Daha koltuğu oturur oturmaz 174 vatandaşlığın iptaliyle göreve başlayan Ayşegül Hanım’ın nasıl bir yol izleyeceği ilk günden belli olmuştu aslında.
Bakanlığı döneminde partizanca atamalar, vatandaşlık ve arsa dağıtmalar da ayyuka çıktı.
Ülkenin başbakanını bile bizzat aldatıp sahte emirnameyle adeta krize yol açtı.
Böylece bir kabinede içişleri bakanının başbakanı aldatması da ilk kez siyasi tarihimize geçti.
Eğer dönemin başbakanı Ersin Tatar’ın kararlı duruşu olmasaydı belki de şu anda devlet İskele’de 500 milyon sterline varan ağır tazminat devalarıyla karşı karşıya kalabilirdi.
İskele’deki inşaat tekelini önümüzdeki 30 yıl boyunca üç-beş İsrailli şirkete adeta teslim eden Ayşegül Hanım’ın siyasette ektiğini Halkın Partisi son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde biçti.
Çünkü Halkın Partisi’ne kesilen faturanın büyük bölümü Ayşegül Baybars’ın İçişleri Bakanlığı’ndaki icraatlarıyla ilgiliydi.
Elbette kendisine her fırsatta kol kanat geren Kudret Özersay da o faturayı fazlasıyla ödedi.
Bundan sonra ödemeye devam edecek.
Üç milletvekilinin istifası, Güzelyurt İlçe Başkanı Reşat Kansoy’un partiyi bırakması ve son olarak Halkın Partisi İskele Meclis üyesi İslam Ertem’in partiden ayrılması yaprak dökümünün çoktan başladığını gösteriyor.
Bakalım Halkın Partisi, Ayşegül Hanım’ı ne zamana kadar sırtında taşımaya devam edecek. Bu arada onlar bu ısrarı sürdürse de son sözü 10 ay sonraki seçimlerde millet söyleyecek. Bizden söylemesi…

.
Bu haber 7769 defa okunmuştur

:

:

:

: