Türkiye’nin parasını yiyip Türkiye’ye küfür edenler!..

Hükümet ortakları Ankara’ya yaptığı ziyaretten 800 milyon lira nakit kaynakla dönüyor. Kimse bunu küçümsemeye, önemsiz göstermeye çalışmasın.

Hükümet ortakları Ankara’ya yaptığı ziyaretten 800 milyon lira nakit kaynakla dönüyor. Kimse bunu küçümsemeye, önemsiz göstermeye çalışmasın.
Bu kaynak elbette kamuda 13. Maaşları bekleyen çalışanlar içinde de önemli…
Ancak onun çok daha ötesinde manalar içeriyor.
Bu kaynak bugüne kadar yarım kalan birçok projenin devam edeceğini bize gösteriyor.
İskele, Mağusa ve Lefkoşa'da yaklaşık 40 kilometrelik duble yol çalışmaları bu kaynakla devam edecek.
Ercan Havalimanı’nın 7-8 ay içinde tamamlanması sağlanacak.
TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı, 2021 bütçesi ile ilgili de KKTC'nin destekçisi olacaklarını ifade ederek, hükümete açık destek verdi.
Bu destek, ülkenin kalkınması ve bu zor günlerin atlatılması için son derece önemlidir. Zaten bizim bu kaynağa ulaşabilmek için de gideceğimiz Türkiye’den başka kapı yoktur.
“Türkiye ile uyumlu hükümet, Türkiye ile aynı istikamette yürüyen hükümet” sözlerine bugüne kadar burun kıvıran muhalefetin de bu ziyaretten çıkarması gereken dersler vardır.
Türkiye’nin bizi yalnız bırakması ve böylece anavatandan uzaklaşmamız için dua eden kesimleri bir kenara bırakırsak, iyi niyetli tüm muhalefet partileri de artık şunu anlamalıdır.
Türkiye’yi mali anlamda yanına alan hükümetin başarısız olma şansı yoktur.
Türkiye’yi karşısına alan hükümetlerin de dünyanın yaşadığı bu zor dönemde başka bir alternatif ortaya koyması gerekir.
Bu alternatif hiçbir zaman Rum komşularımız ya da AB olamaz. Çünkü bu mali yardım karşısında istedikleri ulusal onurumuz ve bağımsızlığımızdır.
57 yıl önce yaşanan katliamlarda aziz şehitlerimizi andığımız bu haftada unutmamamız gereken tek gerçek var.
Bu ülke bugünlere kolay gelmedi. Bu devlet de kolayından kurulmadı.
Kıbrıs Türklerinin yanında olmak için bugün yoksul Anadolu halkının vergilerinden toplanan paraları göndermekte bir an olsun tereddüt etmeyen Türkiye, geçmişte de şehitler vererek bizim için mücadele etti.
Şimdi Türkiye’nin bize “besleme” dediği iddialarıyla iki halkın arasına nifak sokmaya çalışan bazı kesimler eminiz ki bugün de yapılan yardımı küçümsemeye, yine Türkiye’nin müdahalesi olarak yorumlamaya gayret gösterecektir.
Ancak bu halk gerçeği görüyor. Türkiye’nin parasını yiyip, Türkiye’ye küfür edenlere de zerre prim vermiyor. Bizden söylemesi…
Bu haber 6581 defa okunmuştur

:

:

:

: