CTP ‘NİSAN’ DİYOR

CTP, Başbakan Saner’in erken seçim tarihinin belirlenmesi önerisinin ardından yetkili organlarını topladı. Bütçe ve seçim hazırlıkları çalışmalarının bir an önce tamamlanması ve en geç nisan ayı içerisinde seçime gidilmesi görüşü açıklandı. CTP Genel Başkanı Erhürman, “Halkın iradesine başvurmaktan başka çare kalmamıştır” açıklaması yaptı.
CTP, Başbakan Saner’in erken seçim tarihinin belirlenmesi önerisinin ardından yetkili organlarını topladı. Bütçe ve seçim hazırlıkları çalışmalarının bir an önce tamamlanması ve en geç nisan ayı içerisinde seçime gidilmesi görüşü açıklandı. CTP Genel Başkanı Erhürman, “Halkın iradesine başvurmaktan başka çare kalmamıştır” açıklaması yaptı.


CTP’den yapılan açıklamada gerçekleştirilmesi planlanan 'erken seçimin' Nisan’da yapılması gerektiği vurgulandı.

Başbakan Ersan Saner’in “erken seçim” çağrısı sonrası, Meclis’te temsil edilen siyasi partiler seçim gündemiyle kritik toplantılar düzenliyor...

Cumhuriyetçi Türk Partisi, dün sabah saatlerinde “genişletilmiş” bir toplantı gerçekleştirdi.

Erken seçim gündemiyle gerçekleşen ve 2 saat süren toplantıya; CTP’nin Meclis grubu, ilçe başkanları ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin katıldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden yapılan açıklamada halka daha fazla vakit kaybettirilmeden Nisan ayı içerisinde erken seçime gidilmesi gerektiği vurgulandı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Başbakan Sayın Ersan Saner, Meclis başkanlığı seçiminde yaşanan krizin ardından kürsüden yaptığı konuşmada, muhalefete “en kısa zamanda erken seçim tarihinin belirlenmesi önerisi” yapmıştır. Bu açıklama, bir yandan hükumetin halkın ihtiyaçlarına yanıt veremeyecek bir yapıda olduğunun tespiti, diğer yandan da ülkenin seçim sath-ı mailine girdiğinin ilanı anlamına gelmektedir.

Cumhuriyetçi Türk Partisi, bugün, MYK, Örgüt Bürosu ve Meclis Grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıda, Sn. Saner’in muhalefete yaptığı öneriyi değerlendirmiştir. Toplantıda yapılan temel saptama, art arda yaşanan siyasi krizlerin ülkemizi ve halkımızı çok zor bir dönemde kaos ortamına sürüklediği ve bu noktadan sonra bu kaostan ancak halkın iradesiyle çıkılabileceğidir.

Yetkili organlarımız, bu saptamadan hareketle, halkımıza böyle bir dönemde daha fazla zaman kaybettirilmeden, bütçe ve seçim hazırlıkları ile ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanması ve en geç Nisan ayı içerisinde seçime gidilmesi gerektiği kanaatindedir.

Bu noktadan sonra yetki halkımızdadır. Kıbrıs Türk halkının, özgür iradesiyle, ülkeyi bu kaostan çıkaracak, yaratılan tahribatı hızla giderecek, sorunları ciddiyetle ele alıp çözme yeteneğine sahip, sorumlu ve güvenilir bir siyasi yapıyı sandıktan çıkaracağına inancımız tamdır.”'Halkın iradesine başvurmaktan başka çare kalmamıştır”


CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, böyle bir hükümetin uzun süre devam etmesini talep etmek pandeminin yarattığı zor koşullarda kaosun derinleşmesini istemekten başka bir şey olmadığını belirterek, halkın iradesine başvurmaktan başka çare kalmadığını söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Dün, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu kürsüsünden ‘erken seçim' çağrısı yapan Başbakan Ersan Saner’i eleştiren Erhürman, “az buz bir şey değildir” diyerek “Bu çağrı Meclis başkanlığı seçimi konusunda iktidara mensup milletvekillerinin kendisini hayal kırıklığına uğratması sonucunda yapılmışsa daha da önemlidir” ifadelerini kullandı.

Erhürman, bu durumun iktidara mensup Milletvekillerinin hükümete olan güvensizliklerini ortaya koyduklarını belirterek, Başbakanın da kendi hükümetine ve iktidara mensup Milletvekillerine güvensizliğini ortaya koymuş demek olduğunu kaydetti.

Bu şartlar altında böyle bir hükümetin uzun süre devam etmesini talep etmenin pandeminin yarattığı zor koşullarda, kaosun derinleşmesini istemekten başka bir şey olmadığının altını çizen CTP Genel Başkanı Erhürman, “O nedenle bütçenin geçmesini, seçim hazırlıklarının yapılmasını sağlayacak ve seçimi ilan etmiş hükümete seçim maksatlı ‘icraat’ yapacak zamanı tanımayacak biçim ve sürede halkın iradesine başvurmaktan başka çare kalmamıştır!” dedi.
Bu haber 1547 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER