“AŞILAMA ORGANİZASYONUNDA CİDDİ PROBLEMLER YAŞANIYOR”

KTTB Başkanı Dr. Özlem Gürkut, aşılama programında çok ciddi problemler yaşandığını ifade ederek, 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurması için bildirilen mail adresine ulaşılamadığına dair birçok şikayet olduğunu söyledi.
KTTB Başkanı Dr. Özlem Gürkut, aşılama programında çok ciddi problemler yaşandığını ifade ederek, 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurması için bildirilen mail adresine ulaşılamadığına dair birçok şikayet olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (KTTB) Başkanı Özlem Gürkut, sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, aşılama kampanyasının devam ettiğine dikkat çekti.

Aşılamada ikinci öncelikli aşılanacak olan grup olarak belirlenen ileri yaş ve ardından kronik hastalığı olanlar ile ilgili kafa karışıklığının devam ettiğini belirten Gürkut, aşı yaptırmak isteyen 65 yaş üzeri kişilerin başvurması için bildirilen mail adresine ulaşılamadığına dair birçok şikayet geldiğini belirtti.

Aşılama organizasyonunda ciddi sorunlar yaşandığını fotoğraflar ile belgeleyen Dr. Gürkut, “Herkesin elektronik posta kullanabildiğini varsayan Sağlık Bakanlığı aşı olacak kişilerin randevu alıp, isimlerine tanımlanmış aşının yapılacağı ve yığılma olmadan aşı yaptırabileceği bir sistem oluşturmalıydı” dedi.

KTTB Başkanı Dr. Özlem Gürkut, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz açıldık mı, kapandık mı derken bir yandan da Sağlık Bakanlığı’nın Sinovac firmasının CoronaVac aşısı ile aşılama kampanyası sürüyor. Dr. Ali Pilli günler önce “İlk defa aşı yapmıyoruz ya, her şey hazırdır. Ekiplerimiz ve aşı planımız tamam” demişti. Aşılanmaya en yüksek riskle çalışan ve hasta güvenliği açısından da önem arz eden sağlık personelinden başlanması gayet yerindeydi. Ancak ikinci öncelikli aşılanacak grup olarak belirlenen ileri yaş ve ardından kronik hastalığı olanlar ile ilgili kafa karışıklığı sürüyor. Hem aşı yaptırmak isteyen 65 yaş üzeri kişilerin başvurusu için bildirilen covid.asitshd@gmail.com adresine ulaşılamadığına dair çok şikayet geliyor hem de COVID-19 açısından yüksek risk altında bulunan bu grubun hem korunup hem aşılanmasının nasıl mümkün olacağı açıklanmadı. Hangi aşının kullanılacağı da ayrı bir bilinmez.

Bugün sosyal medyada birçok meslektaşımızın paylaştığı bu fotoğraflar organizasyonda yine ciddi sorun yaşadığımızın kanıtları.

Herkesin elektronik posta kullanabildiğini varsayan Sağlık Bakanlığı aşı olacak kişilerin randevu alıp, isimlerine tanımlanmış aşının yapılacağı ve yığılma olmadan aşı yaptırabileceği bir sistem oluşturmalıydı.

İstanbul’da genç bir hekim olarak görev yapan ve filiyasyon ekibinde çalışan oğlum ilk günde randevusunu alıp aşısını yaptırmış. Cep telefonuna gelen bilgi notlarını oluşturulan sistem otomatik olarak atmakta.”
Bu haber 1254 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER