DOĞUM GÜNÜNDE İKİ DEVLET MESAJI

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğum günü nedeniyle kendisini arayan Cumhurbaşkanı Tatar’a, “Sonuna kadar Kıbrıs Türkünün yanındayız” dedi

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğum günü nedeniyle kendisini arayan Cumhurbaşkanı Tatar’a, “Sonuna kadar Kıbrıs Türkünün yanındayız” dedi

AŞI DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, doğum gününü kutladı ve nice sağlıklı yıllar diledi. Görüşmede, Erdoğan, bütün diğer konularda olduğu gibi Covid-19 pandemisiyle mücadelede de Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki dayanışmanın devam edeceğini, KKTC’ye aşı dahil, sağlık desteğinin süreceğini ifade etti.

KIBRIS TÜRKÜ BİR OLMALI

Cenevre’de 27 Nisan’da yapılacak 5+BM gayrı resmi toplantısına yönelik çalışmalarla ilgili de konuşan TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sürdürülmekte olan egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü zeminindeki iki devletli vizyonun kararlılıkla arkasındayız. Kıbrıs Türk halkının da bu süreci birlik-beraberlik içerisinde sürdürmesi önemli” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak doğum gününü kutladı. Telefon görüşmesinde Kıbrıs konusuna değinen Erdoğan, 'iki devletli vizyonun kararlılıkla arkasındayız' dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak doğum gününü kutladı ve nice sağlıklı yıllar diledi.

Görüşmede TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bütün diğer konularda olduğu gibi Koronavirüspandemisi ile mücadelede de Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki dayanışmanın devam edeceğini, KKTC’ye aşı dahil, sağlık desteğinin süreceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in, Sözcüsü aracılığıyla, 27–29 Nisan tarihlerinde Cenevre’de yapılacağını açıkladığı 5+BM gayrı resmi toplantısına yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Recep Tayyip Erdoğan, egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü zeminindeki iki devletli vizyonun kararlılıkla arkasında olduklarını belirterek, 'Bu birlikteliğimizi ve pozisyonumuzu güçlendiriyor' dedi. Erdoğan, Kıbrıs Türk halkının da bu süreci birlik-beraberlik içerisinde sürdürmesinin önemine değindi.
Bu haber 2066 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER