İnsan biraz utanır!..

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Temmuz kutlamaları için ülkemize geleceğini açıklayarak, 'Kuzey Kıbrıs’tan gerekli mesajları tüm dünyaya vereceğim” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Temmuz kutlamaları için ülkemize geleceğini açıklayarak, 'Kuzey Kıbrıs’tan gerekli mesajları tüm dünyaya vereceğim” dedi.
Üstelik bu mesajların sadece bizi değil, tüm dünyayı ilgilendirdiğini ifade eden Erdoğan, 'Bu kararlılığı, bu duruşunuzu ortaya koyamazsanız kimse sizi adam yerine koymaz. KKTC’de iki havaalanı var, biri Ercan, biri daha önce orada bulunan, SİHA’larımızın ve İHA’larımızın yer aldığı alan. Bölgede herhangi bir saldırıda güçlü olmamız lazım” dedi.
Bu açıklamaların üzerine şer cephesi yine harekete geçti. Vay efendim Türkiye bizi saldırı için kullanacakmış... Vay efendim Türkiye bizim üzerimizden saldırı planları yapıyormuş...
Bu kadar da olmaz. Ayıp!.. Yazık!... Günah!..
Türkiye bu ülke için 74'te canını, ondan sonra da malını ortaya koyarak her türlü fedekarlığı yapmadı mı?
Pandemi döneminde kendi halkından kestiği aşıları buraya göndermedi mi?
Her yıl imzalanan mali protokollerle bu halkın tüm ihtiyaçları karşılanmıyor mu?
Bu ülkenin yolunu yapıp, suyunu getirmedi mi? Şimdi de elektrik getirmek için ter dökmüyor mu?
Türkiye'nin bizim üzerimizden bölgede saldırgan bir tutum izleyeceğini iddia edenlerin aslında niyeti belli.
Türkiye Allah muhafaza bölgede bir saldırıya uğrasa, ıslık çalarak başka yöne bakacaklar.
Bu utanmazlara şunu hatırlatmakta fayda var.
Türkiye olmazsa bizi bu coğrafyada hap gibi yutarlar. Türkiye bölgedeki bu mücadeleyi sadece kendisi için değil, bizim için de veriyor.
Birleşmek için can attığınız Kıbrıs Cumhuriyeti, Türkiye olmasa bırakın size haklarınızı vermeyi, sizinle masaya oturmaya dahi tenezzül etmez.
Anadolu'da bir tabir vardır. 'Çok veren maldan, az veren candan verir' diye...
Bu devlet belki Türkiye kadar zengin değil. Bu devlet belki tüm dünya karşısında olduğu için şimdilik sadece Türkiye'nin desteğiyle ayakta duruyor olabilir.
Ama bölgede gerektiğinde olası bir sıcak temasta Türkiye ile birlikte yer almaktan da bir an olsun çekinmemelidir.
Bizim için kanını dökmüş, bu topraklarda can vermiş bir halka, bu kadarını borçlu değil miyiz?
Türkiye bölgede kendi güvenliği için bir takım askeri üsler elbet de kurabilir. İngilizler çok sevdiğiniz Kıbrıs Cumhuriyeti'nde iki üste ne yapıyor sanıyorsunuz? Orada çiçek mi yetiştiriyorlar?
Ama Türkiye hem kendi güvenliği hem de bizim güvenliğimiz için adada bir takım örgütlenmelere gittiğinde bazılarının karnı fena halde ağrıyor.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğu Akdeniz’den şimdi güzel müjdeler de alıyoruz, bu müjdelerle beraber yakında inşallah petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın” dedi.
Tabi o müjdeler bu ülkenin vatanseverlerine müjdedir. Ne yazık ki o müjdeler bazıları için kara haber bile sayılabilir.
Yazık. İnsan biraz utanır.
Bu kadar vefasızlık, nankörlük az görülür. Anadolu ile Kıbrıs Türk halkı arasına ekilmek istenen bu nefret tohumları, bu milletin şanlı mücadele tarihine de yakışmaz. Bizden söylemesi...

Bu haber 4753 defa okunmuştur

:

:

:

: