Ali Özmen Safa’nın önerisi tartışılacak!

Ülke allem gallem. Her alanda tam bir kaos var. Esnaf odası, taksiciler, Kar-İş yarın Başbakanlığa yürüyor.

Ülke allem gallem. Her alanda tam bir kaos var. Esnaf odası, taksiciler, Kar-İş yarın Başbakanlığa yürüyor.
İki gündür Başbakanlık önünde traktörleriyle adeta kamp kuran Hayvancılar Birliği ise bugün de eyleme devam edeceğini açıkladı.
Turizm perişan, yüksek öğrenim ne yapacağını şaşırmış vaziyette.
Ekonominin canması için umutların bağlandığı kapılar meselesinde ise tam bir kaos var.
Başbakan Ersan Saner, kara sınır kapılarının 31 Mayıs’ta açılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı ise kapıların açılması için 4 Haziran tarihini verdi. Rum hükümeti sözcüsü Kiriakos Kusios da Sınır kapılarının açılmasında 4 Haziranı işaret etti. Kara sınır kapılarının açılma tarihi konusunda bunca farklı açıklamalar yapılırken, Metehan ve Ledra Palas kapılarında ise geçişler başladığı dün ADA TV kameralarına takıldı.
Kara sınır kapılarından yalnızca Lokmacı sınır kapısı henüz geçişlere açılmazken, 4 Haziran tarihinde oranın da açılması bekleniyor.
Kısaca kapı meselesinde devletin organları arasında bile ne yazık ki ortak bir açıklama yapılamadı.
Sağlık Bakanı Ünal Üstel, vaka sayılarında artış yaşanmaması halinde Temmuz ayında, aşısız kişileri ülkeye çift PCR’la kabul etmekten söz etti.
Ancak bu konuda da muğlak ifadeler kafaları karıştırdı.
Dolayısıyla ekonomi bunca belirsizlikler içindeyken, tutarlı, akılcı ve piyasaya nefes aldıracak önerilerin tartışılmasına ihtiyaç var.
İş insanı Ali Özmen Safa bugün Ada Tv’de bu kapsamda ses getirecek çok önemli bir öneri ortaya atacak. Safa’nın açıklayacağı sürpriz öneri değerlendirilirse ekonomide bu kriz ortamında dahi bir fırsat yaratılabilir. Unutmayalım, her kriz aynı zamanda kendi içinde fırsatları da barındırır. Bizden söylemesi...
Bu haber 4596 defa okunmuştur

:

:

:

: