Ucuz kahramanlara karnımız tok!

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, “Muhalefet Meclis’ten çekilsin, sistem tıkansın, seçime gidelim” diye dahiyane (!) bir öneride bulundu. Akıl alır gibi değil.

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, “Muhalefet Meclis’ten çekilsin, sistem tıkansın, seçime gidelim” diye dahiyane (!) bir öneride bulundu. Akıl alır gibi değil.
Hani sen Kıbrıs Türk halkının iradesini her şeyin üstünde tutuyordun!.. Cumhuriyet Meclisi, Kıbrıs Türk halkının iradesinin tecelli ettiği yer değil mi?
Sen seçim tarihi gibi en küçük tartışmada bile Meclis’ten çekilmeyi savunuyorsan, parlamenter sistemi de özümseyememiş, demokrasiyi de içselleştirememişsin demektir.
Sen Meclis’te iktidar ile aynı düşünmeyen milletvekillerine Meclis’te çekilmesi önerirken, ya onlar da “belediyede yapamadıkların karşısında sen de başkanlıktan çekil” derse ne yapacaksın?
Sen başkanlıktan çekilmeyi düşünür müsün? Elbette düşünmezsin. Mücadele etmeyi seçersin.
O zaman kafandan geçen tilkileri anlat da bilelim Sayın Harmancı. Aslında ne demek istiyorsun?
İşin özü aslında bellidir. 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, siyasette yeni bir oluşum peşindedir. Harmancı ya Cemal Özyiğit’in yerine TDP’nin başına getirilecek. O olmazsa yeni bir oluşumun liderliğini yaparak siyasi parti kuracak.
Tabi ki perde arkasında ipleri de Akıncı’nın elinde olacak.
O yüzden solun liderliğine oynayarak ucuz kahramanlık taktikleriyle Meclis’teki sol partilere akıl veriyor.
Siyaseti yönetmek, Lefkoşa’da açık pazarı yönetmeye benzemez Sayın Başkan. Siyaset bugüne kadar çok ucuz kahramanlıklar gördü. Hepsinin de balonu ilk seçimde söndü.
Sen Lefkoşa’da CTP’nin ödünç oylarıyla seçilmiş bir Belediye Başkanı’sın. O oyların hepsi sana veya partin TDP’ye de ait değildir.
Meclis’teki CTP’li milletvekillerine akıl verirken bunu da bilesin.
Bu ülkenin Kıbrıs Türk halkının iradesine her zamankinden fazla ihtiyacı var. İstediğimiz kadar eleştirelim. Öyle ya da böyle Cumhuriyet Meclisi, bu halkın tercihidir.
Yapılacak ilk seçimde halkın tercihi değişebilir. Ancak o zamana kadar kimse Meclis’teki milletvekillerine istifa tavsiye ederek, ülkeyi kaosa götürmeye, sistemi tıkamaya davet edemez.
Sırf seçim hesabıyla, koltuk hesabıyla bunu yapanlar da bu hesabın altında kalır. Bu halkın ucuz kahramanlara karnı tok. Bizden söylemesi…
Bu haber 4598 defa okunmuştur

:

:

:

: